SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Bu hafta size ne getirecek?

.

ABONE OL
Milliyet Haber

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta değişen çok şey var. Dolunay psikolojik açıdan kendimizi biraz daha kısıtlı, kontrollü hissettiğimiz koşullara işaret etmekte. 28-29 Temmuz günlerinde fikirlerde abartı, grupları ve belirli inançları, görüşleri ilgilendiren konularda aşırılıklar söz konusu olabilir. Bugünlerde ilişkilerimizin gidişatı kritik kararlarla yön değiştirebilir. 28’inde Jüpiter Saka burcuna geri dönüyor olacak. Bu transit belirli kontroller ve kısıtlamalar içermekte. 29’unda Mars Başak burcuna ilerleyecek. İş konuları, hizmet ve sağlık alanında daha hızlı ve pratik davranmak durumundayız 

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

25 Temmuz Pazar

Duygusal açıdan yalnız kalmayı tercih edebiliriz. Bugün düşüncelerimizde oldukça sabit olabiliriz.

26 Temmuz Pazartesi

Yaratıcı yönlerimizi ve sezgilerimizi daha iyi kullanabileceğimiz günlerdeyiz.

27 Temmuz Salı

Dağılmamaya bakalım. Kimi zaman elde olmayan nedenler oldukça etkili olabilir.

28 Temmuz Çarşamba

Günün ilk yarısında daha sabırlı olalım. Öğle sonrasında harekete geçiren pek çok neden olacak.

29 Temmuz Perşembe

Kararlı ve oldukça cesur bir gündeyiz. Ancak beklenmeyen durumları da hesaba katmak gerekiyor.

30 Temmuz Cuma

Yeni enerjiler, yeni meşguliyetler var. Kendimizi detaylarla uğraşırken bulabiliriz.

31 Temmuz Cumartesi

Bize güven veren şeylere yönelebiliriz. Hayatın güzel taraflarına zaman ayırabiliriz.

Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bugünlerde gelecek planlarınızda değerlendirme ve değişiklikler gündeme gelebilir. Belirli sonuçlardan sonra yeniden düşünmek durumundasınız. Aynı zamanda evinizi, ailenizi ilgilendiren durumlar da dikkat çekiyor. 27’si civarında kabullenme ve hassasiyet içeren değişiklikler var. 28’i sonrasında zekanızı, yeteneklerinizi kullanma yönünde daha başarılı olabileceksiniz. Ancak 29’u civarında abartılara dikkat edin. Bu tarihten sonra iş ve çalışma konuları, sağlık ve hizmet alanlarında hareketlilik artıyor olacak. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bugünlerde iş ve ev arasında düşünmeniz gereken konular, değerlendirmeler var. İşinizle ilgili konularda bazı sonuçlar içindesiniz. Ayrıca yakın çevrenizde, evde değişiklikler, kardeşler ve ziyaretler de dikkat çekebilir. 27’si civarında beklentilerinizde yeni koşullar ortaya çıkabilir. 28’i sonrasında evde hareketlilik artabilir. Ancak eve yönelik bir konuda daha sakin düşünmeye bakmalısınız. 29’undan sonra enerjinizi yaratıcı konulara ayırabilirsiniz. Bu dönemde aşkta daha tutkulu ve heyecan verici eğilimler ağır basıyor. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bugünlerde olaylara bakış açınızı, görüşlerinizi, eğitim ve medya ile ilgili konuları belirli bir sonuca götüren değerlendirmeler gündeme gelebilir. Fikirlerde çok yönlü olmaya bakın. Aynı zamanda harcamalarınız, eve yönelik ya da ihtiyaçlara yönelik masraflar da önemli. 27’si civarında üstünüzde daha fazla sorumluluk kuran ve dikkat çekmenize neden olabilecek değişiklikler gündeme gelebilir. 28-29’u sonrası yeteneklerinizi daha iyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak ev, toprak ve güvenlik konularına da dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde bazı endişeler ya da psikolojik açıdan sizi meşgul eden durumlar gündeme gelebilir. Ortaklı işler, parasal konular var ve siz yine de kişisel açıdan girişimlerinizle dikkat çekebileceksiniz. 27’si civarında kendinizi daha rahat ve öğrenmeye açık bulabilirsiniz. 28-29’u ile birlikte, parasal konular, borçlar, miras gibi paylaşımlı konular dikkat çekebilir. Bu konularda daha sakin kalın. 29’u sonrasında kardeşler, yakın çevre ve zihinsel açıdan sizi daha hızlı ve girişken kılabilecek koşullar artıyor. Daha hızlı bir iletişim içindesiniz.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Dolunayın ardından eşinize, karşılıklı konulara, genel olarak ilişkilerinize daha duyarlı olabileceğiniz günlerdesiniz. Ancak bu dönemde ailevi konular, sizi psikolojik yönde meşgul eden koşullar da var. 27’si civarında ailevi hassasiyet yaratan ve kendiniz bir ölçüde zayıf hissettiren bir durum olabilir. 28’i sonrasında daha fazla hareket ve kendinizi anlatabileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. 29’undan itibaren ise özellikle harcamalara, işle ilgili masraflara dikkat etmek gerekiyor. İş hayatında yeni girişimler de mümkün. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bugünlerde iş ve çalışma koşullarınızı, sağlık ve hizmet konularını gündeme getiren koşullar dikkat çekiyor. İşle ilgili bir projenin sonuna gelmiş de olabilirsiniz. Gelecek yönünde yeniden düşünmek gerekebiliyor. 27’si civarında eşinizle ya da karşılıklı konular içinde daha fazla düşünme gereği var. 28’inden itibaren iş ve iletişim alanında biraz daha gerçekçi olmaya bakın. 29’unda Mars’ın yükselen burcunuza gelmesi ile sizi daha cesur ve mücadeleci yapan koşullar gündeme gelebilir. Hızlı ve daha kararlı adımlar içinde olabilirsiniz. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

En son gerçekleşen dolunay dikkatinizi yaratıcı olduğunuz konulara, aşk hayatına çevirmekte. Bu dönemde sizi mutlu eden olaylar, çocuklarla ilgili gelişmeler var. Aynı zamanda evlilik, ailevi konular da önem kazanıyor. 27’si civarında zaman alan bir iş üstünde daha çok durmak gerekebilir. 28’i sonrasında kendinizi daha rahat anlatabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz. Olumlu gelişmeler ve ödüller söz konusu. Gruplar, arkadaşlıklar da keyifli olabilir. Ancak 29’u sonrasında kontrol edilmesi bazı zor durumlar da gündeme gelebilir.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Dolunayın ardından ev ve aile cephesinde sizi meşgul eden konular ve sonuçlar var. Bu dönemde kendi kaynaklarınıza güvenmek durumundasınız. Ancak uzaklar, yeni insanlar, yeni çevreler, yolculuklar hayatınıza olumlu bir hava da getirmekte. 27’si civarında sizi daha mutlu eden değişikliklere açıksınız. 28’i sonrasında işinizi ilgilendirebilecek kritik kararlar, önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Koşullar yenilenmekte. 29’u sonrasında bir takım çalışması içinde enerjinizi daha fazla ortaya koyabileceğiniz ve hızlı olacağınız adımlar söz konusu. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Saka burcundaki dolunay ile birlikte, yakın çevrenizde değişiklikler, hareket, ziyaret ve görüşmeler daha çok gündeme gelebilir. Kardeşlerinizi ilgilendiren konularla daha çok ilgilenebilirsiniz. Ancak bu dönemde sizi bağlayan, psikolojik açıdan meşgul eden durumlar da var. 27’si civarında evde bir durum, evi ilgilendiren bir hassasiyet gündeme gelebilir. 28’i sonrasında zihinsel açıdan hızlanıyorsunuz. Düşüncelerinizde daha aktif olabileceksiniz. 29’u sonrasında özellikle iş hayatınızda sizi daha mücadeleci ve rekabetçi kılan konular gelişmekte. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde işiniz ve para durumunuz üzerinde daha ciddi durmayı ve belirli sonuçları gözden geçirmeyi gerektiren koşullar var. Aynı zamanda karşıtlık içeren durumlar, ortaklıklar ve ilişkiler de önem kazanmakta. Tek başına hareket etmeniz pek mümkün olmayabilir. 27’si civarında yakın çevreniz, görüşmeler, haberler sizi daha çok meşgul edebilir. 28’i sonrasında ortaklı maddi konulara zaman ayırmak gerekebilir. Bu dönemde paylaşımlı işlere özen gösterin. 29’u sonrasında yeni gelişmelere daha açık olabilirsiniz. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Burcunuzda gerçekleşen dolunayla birlikte kişisel açıdan önem taşıyan konulara, ilişkilere daha fazla zaman ayırmak gerekebilir. Bu dönemde evinizi, ailenizi ilgilendiren uğraşlar, iş ortamına ait gelişmeler duygusal açıdan meşgul edebilir. 27’si civarında parasal konular üzerinde dalgalanmalara açıksınız. 28’i sonrasında karşılıklı konular, yeni fırsatlar ve destekler gündeme gelmeye başlıyor. Jüpiter yeniden burcunuza dönüyor. Ancak 29’undan sonraki günlerde finansal işler ve bazı risk içeren konular dikkat çekmeye başlayabilir. 

BALIK   Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde bazı değişiklikler sizi akışta olmaya yöneltiyor. Dolunayın ardından kendi iç dünyanız ve sosyal konular üzerine daha çok düşünebilirsiniz. Belki gizli bir durum da dikkat çekici olabilir. Bu dönemde yaratıcı konulara ya da sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. 27’si civarında atabileceğiniz adımlar size yeni fırsatlar getirebilir. 28’i sonrasında zaman alan işler ve bazı kabullenmeler söz konusu. Koşullar hızlı değişiyor. 29’undan itibaren evlilikte ve ortaklı işler içinde çok daha dikkatli ve sakin kalmalısınız.

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Güven arıyoruz
  2. İkna edici olmak durumundayız
  3. TEPKİ YARATAN DURUMLAR VAR
  4. Kabullenmeye açığız
  5. Bu hafta size ne getirecek?
  6. Yeni bir Mars döngüsü başlıyor
  7. Aşkta gerçekçi olmak gerekebilir
  8. Yeni bir Mars döngüsü başlıyor
  9. Koşullar pek destekleyici olmayabilir
  10. Mars, Terazi’ye ilerliyor

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.