SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Bu hafta size ne getirecek?

.

Milliyet Haber

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta hızlı adımlar içindeyiz ancak 12’si civarında akılsızca girişimler, hayaller, kolay etki altında kalma söz konusu olabilir. Mars-Neptün açıları yanılma, aldanma, ihmal gibi konularda karşımıza çıkar. İyi niyetli bile olsa, belirli niyetler ve tavırlar ya da başkalarının ihmalleri  yüzünden önemli hatalar yapabiliriz. 14’ünden itibaren Merkür de geri gitmeye başlayacak. Bu dönemde teknik işler, içerisinde grupların, sosyal konuların olduğu koşullar içinde yeniden değerlendirilmesi gereken durumlar doğabilir. Görüşmelerde, iletişimde daha esnek planlar yapmaya çalışalım.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

9 Ocak Pazar

Daha cesur ve sabırsız olabileceğimiz bir gündeyiz. Fikirler ve inançlar yönünde ateşli olabiliriz.

10 Ocak Pazartesi

Günün ilk yarısında daha dengesiz koşullar var. Akşam saatleri yapıcı olabiliriz.

11 Ocak Salı

Özellikle parasal konularda beklenmedik durumlar ve anilikler yüksek bir stres yaratabilir.

12 Ocak Çarşamba

Maddi konular söz konusu olduğunda uzun vadeli düşünmemiz gerekiyor. Işıkların uyumlu olması bizi desteklemekte.

13 Ocak Perşembe

Bugün eğitsel konularda ve genel olarak iletişimde daha başarılı olabiliriz.

14 Ocak Cuma

Düzenli hareket istiyoruz ancak bazı tartışmalar ve fikir ayrılıkları öne çıkabilir.

15 Ocak Cumartesi

Özellikle günün ilk yarısında daha sakin olmaya çalışalım. Acele işe şeytan karışabilir.

 Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Başarılı olmak, hedeflerle ilgilenmek ve iş konularında önemli çabalar dikkat çekmekte. Bu dönemde ciddi düşünmek ve kurallara dikkat etmek gerekmekte. Gruplar içinde çalışanlar açısında önemli sonuçlar ve değerlendirmeler gündeme gelebilir. Hedefleri gözden geçirmek mümkün. 9’unda şahsi alanda aceleci olmamakta fayda var. Ancak pek çok konuda kendinizi gösterme çabası içindesiniz ve yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. 12-13’ü civarında yeni haberler ve bilgiler çok güvenilir olmayabilir. Acele kararlardan kaçınmalısınız. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Yabancılarla ilgili olanlar, eğitim, akademik uğraşlar ya da medya işleri uğraşanlar açısından daha esnek olunmayı gerektiren değişiklikler var. Bu dönemde başkalarının fikirlerinden daha çok yararlanabilirsiniz. Uzakları da içine alan ilişkiler yeniden hassasiyet kazanabilir. 9’u civarında psikolojinizde acelecilik ya da beklenmeyen konular dikkat çekebilir. 12-13’ü civarında parasal konularda daha uyanık olmaya bakın. Bugünlerde maddi konularda dalgalanmalar olabileceği gibi, pek güven telkin etmeyen durumlarla da karşılaşabilirsiniz. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde düşüncelerinizde daha kararlı ve yeni şeyler öğrenmeye, kendinizi geliştirmeye odaklısınız. Ancak mali konular, borç ya da alacaklar nedeni ile ciddi sorumluluklar ve gerçekçi olmayı gerektiren koşullar da dikkat çekmekte. 9’u civarında gelecek yönünde beklentiler, yeni istekler, projeler gündeme gelebilir. Ancak 12-23 günlerinde her ne kadar yeni istekler ve hızlı koşullar gündeme gelse de, daha dikkatli olmaya bakın. Özellikle iş hayatında, yaptığınız görüşmelerde çok gerçekçi olmayan kişilerle karşılaşabilirsiniz.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bugünlerde karşılıklı konulara, evlilik ya da anlaşma gerektiren konulara daha ciddi ve gerçekçi yaklaşma ihtiyacı var. İlişkilerinizde ne kadar profesyonelce ve soğukkanlı davranırsanız, o ölçüde ilerleme elde edebilirsiniz. Ufuklarınızı geniş tutun, başkalarından çok şey öğrenebilirsiniz. 9’u civarında oldukça iddialı olabilir ya da kendinizi göstermek için imkanlar elde edebilirsiniz. Ancak 12-13’ünde belirsizlikler, çalışma ortamınızdaki karışıklıkları ihmal etmemelisiniz. Zihinsel açıdan dengede kalmaya, endişelenmemeye bakmalısınız.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde Oğlak burcunda ilerleyen Güneş daha çok iş ve çalışma koşullarına, enerjinizi harcadığınız projelere, zaman alan işlere dikkat çekiyor. Kendinize de zaman ayırmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca bugünlerde karşılıklı işler, görüşmeler, kimi zaman davalı durumlar gündeme gelebilir. 9’u civarında yeni şeyler öğrenmek, hareket ve keşfetmek amacı ile daha girişken olabilirsiniz. 12-13’ü sırasında ise arkadaşlıklar içinde ya da aşk hayatınızda daha dikkatli, özenli olmaya bakın. Kimi zaman iyi niyetli de olsa, sıkıntı yaratan karışıklıklar gündeme gelebilir. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bugünlerde severek yaptığınız işlere, yaratıcı konulara ya da aşk hayatınızda önem kazanan konulara daha duyarlısınız. Bu konularda, kendinizi öne çıkarmak istediğiniz konularda özgüvene daha çok ihtiyacınız olabilir. Başarılı olmak zor değil, kendinizi biraz gevşetmeye çalışmalısınız. 9’u civarında cesaret göstermeniz gereken durumlar var. 12-13’ü civarında özellikle mesleki alanda daha gerçekçi bir tutum edinin. Merkür’ün geri gitmeye başlaması özellikle iş ortamı, düzen ve sağlık konularına yeniden odaklanacağınızı göstermekte. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bugünlerde yakın çevrenizde yeni koşullar, bitişler ve başlangıçlar dikkat çekiyor olabilir. Aynı zamanda eve yönelik işleriniz var ise, biraz sabırlı olmak gerekebilir. Ailevi konular, toprak ve gayrimenkullerle ilgili işler, sorumluluklar enerjinizi alabilir. 9’u civarında eşinizle ya da karşılıklı konular içinde biraz daha sakin kalmaya bakın. Bugünlerde kafaca meşgul olduğunuz bir proje için daha çok şey yapmak gerektiğini farkedebilirsiniz. Gruplar, arkadaşlıklar da etkili olabilir. 12-13’ü civarında görüşmelerde biraz daha uyanık olmaya bakın.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu dönemde yakın çevrenizdeki gelişmeler sizi daha sorumlu ve gerçekçi kılmaya çalışıyor. Enerjinizi yakınlarınıza, ailenize ya da zihnen üzerinde çalıştığınız bir konuya odaklayabilirsiniz. Bu arada evde, ailevi konularda yeniden ele alınması gereken işler gündeme gelebilir. 9’u civarında enerjinizi daha iyi kullanmaya bakın. Acelecilik zarar verebilir. 12-13’ünde ise düşüncelerde pozitif kalın ancak yanıltıcı koşullar da maddi zarara yol açabilir. Kimi zaman parasal konularda gereksiz bir spekülasyona ve riske yönelebilirsiniz. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu dönemde cebinizi, maddi durumunuzu ilgilendiren konulara daha gerçekçi ve ciddi bir bakış açısı içindesiniz. Bu alanda bazı sonuçlar ve hoşnutsuzluklar gündeme geliyor. Aynı zamanda zihinsel açıdan da yüklü ve sorumlu olduğunuz işleri yeniden ele almak gereği var. Eğitimle uğraşanlar açısından oldukça konsantrasyon söz konusu. 9’u civarında sevdiklerinizle bir arada olmak, hayata olumlu yönde bakmak daha ilham verici olabilir. 12-13’ü civarında ise özellikle yanlış adımlar atmamaya, niyetlerinize daha dikkatli bakmaya çalışın. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bugünlerde burcunuzda ilerleyen Güneş sizi kendinizi geliştirmeniz ve yeni adımlar atmak yönünde daha bilinçli ve istekli kılıyor. Aynı zamanda çalışmak, çaba sarfetmek ve iş ortamına ait konulara yönelik bir çaba da söz konusu. Bu dönemde işten gelen maddi kaynaklar ve yeteneklerinizi gözden geçirmek, yeniden değerlendirmek için daha çok çaba sarfedebilirsiniz. 9’u civarında ailenizi, evinizi ilgilendiren konularla daha çok ilgilenmeniz mümkün. 12-13’ü civarında yanlış değerlendirmelere, sanılara daha açık olabilirsiniz. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bugünlerde kendinize daha fazla güvenmeli ve olumsuz düşüncelerden kurtulmaya bakmalısınız. Son zamanlarda elde olmayan nedenler, endişeler çok fazla gündeme geldi. Bu dönemde tek başına pek hareket edemeseniz de, düşüncelerinizi yeniden, planlarınızı gözden geçirebilirsiniz. 9’u civarında yakın çevrenizde hareket, görüşmeler ve ziyaretler açısından canlılık var. 12-13’ü civarında ise arkadaşlıklar ya da aşk hayatınızı ilgilendirebilecek konular içinde biraz daha dikkatli ve uyanık olmaya gayret etmelisiniz. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Haftanın ilk günlerinde özellikle iş ve para durumunuzu ilgilendiren adımlar ve yenilik isteği dikkat çekmekte. Cesaret gösterebileceğiniz fırsatlar var. Ancak bu dönem ümit ve beklentilerinizde düzeltmeniz ya da yeniden düşünmenizi gerektiren bazı sorumluluklar da dikkat çekiyor. İş ve çalışma ortamını ilgilendiren çabalar kimi zaman enerjinizi azaltabilir. 9’u civarında elinizdekileri, yeteneklerinizi daha yerinde kullanmaya bakmalısınız. 12-13’ü civarı çok hareketli ancak kendi kendinizi yanıltabileceğiniz, abartılı bir tutum içinde olabilirsiniz.

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. KARIŞIK DURUMLAR VAR
  2. Fırsatlar mümkün
  3. Bu hafta size ne getirecek?
  4. Astroloji bir afyon değil
  5. Astroloji bir afyon değil
  6. ÖĞLE SAATLERİNİ İYİ KULLANALIM
  7. DAHA GERÇEKÇİ OLMALIYIZ
  8. Yanıltıcı olabilir
  9. Fikirlerimizde dengeli olalım
  10. Ay Akrep'te tutuluyor