SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Bu hafta size ne getirecek?

.

Milliyet Haber

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Oldukça karmaşık, yorucu ve riskli olabilecek günlerden geçiyoruz. 16’sında Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması hepimizi ilgilendirebilecek bazı zor olaylara, kısıtlamalara işaret etmekte. Böyle zamanlarda riskli işlere girmemek ve sakin düşünmek doğru olacak. Kriz çıkaran durumlar, huzursuzluklar gündeme gelebilir. 18’i civarında yanlış değerlendirmeler, kurban olma durumu, su, denizler ya da sıvılarla ilgili konulardan kaynaklanan problemler gündeme gelebilir. 20’sinde düşüncelerimizi gözden geçirmek ve eksiklerimizi tamamlamak için daha uygun koşullar bulabiliriz.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

15 Mayıs Pazar

Ay tutulması öncesinde duygusal açıdan yoğun ve tepkisel olabiliriz. Sakin düşünelim.

16 Mayıs Pazartesi

Sabah erken saatlerde gerçekleşen Ay tutulması sorunlu olabilecek durumlar öne çıkarıyor. Şanssızlıklar yaşanabilir.

17 Mayıs Salı

Başkalarına bağlı durumlar ve bizi düşüncelerimizde daha etkilenir kılan durumlar var.

18 Mayıs Çarşamba

Günün ilk yarısında daha fazla hareket ve özgürlük arıyoruz. Ancak akşam saatleri oldukça yorucu da olabilir.

19 Mayıs Perşembe

Gerçekçi düşünmek ve yolunda gitmeyen koşullar üzerinde değişikliğe gitmek durumundayız.

20 Mayıs Cuma

Bugün duygusal açıdan pek rahat geçmeyebilir. Özellikle öğle saatlerinde üzerimizde daha çok baskı hissedebiliriz.

21 Mayıs Cumartesi

Daha akılcı ve mantıklı düşünmek mümkün. Pek çok konuya daha objektif yaklaşabiliriz.

 Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Artık Jüpiter’in burcunuzda olması size daha fazla cesaret ve güven getiriyor. Venüs’ün de Koç’ta olması desteklendiğinizi anlatıyor. 16’sındaki Ay tutulması belirli endişeleri, korku içeren durumları, para durumunuzu daha hassas kılmakta. Ortaklı bir konu üzerinde ciddi bir karara varmak durumundasınız. Yine bu dönemde ziyaretler, konuşmalar ve görüşmeler de dikkat çekiyor. 19’u civarında iş ve sorumluluklar açısından değişikliklere gitmek mümkün olabilir. Kendinizi anlatmak ve iletişim açısından fırsatlar elde edebilirsiniz.

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs) 

Bu hafta Akrep’teki Ay tutulması karşılıklı konulara, ilişkilere ve görüşmelere daha ciddi bir hava ve sorumluluklar getiriyor. Bir anlaşma üzerinde zorunlu sonuçlar doğabilir. Bu dönemde nakit durumunuz ve parasal konular üzerinde meşgul edici durumlar da var. Yeteneklerinize odaklanın. 19’u civarında olaylara bakış açınızda katı olmamaya bakmalısınız. Uzaklar ya da yabancılar işle ilgili olabilir. 20’si civarında maddi konularda, ticari alanda gerekli gördüğünüz değişikliklere gidebilirsiniz. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde sosyal alanda, arkadaşlıklar içinde yeni bir enerji ve hareketlilik var. 16’sındaki Ay tutulması ise yorucu ve enerjinizi alan meşguliyetlere işaret edebilir. İş, çalışma koşulları, düzen ve sağlığınız açısından daha kritik düşünmek durumundasınız. Yine de bugünlerde eksiklerinizi tamamlamak üzere adımlar atabilirsiniz. 18’i civarında iş alanında yanlış yönlendirmeler söz konusu olabilir. 19’u civarında finansal bir konu, mali sorumluluklar nedeni ile daha ciddi değişiklikler yapmak durumunda olabilirsiniz.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde işinize ve tanınırlığınıza yönelik hedeflere odaklanmanız yararlı olacak. 16’sındaki Ay tutulması ise yaratıcı alanda, aşkta ya da sevdikleriniz ile ilgili konularda önemli hassasiyetleri ve bazı kritik değerlendirmelere işaret etmekte. Bu dönemde gizli kalan ya da dedikodu düzeyinde olan fısıltılar sizi huzursuz ediyor olabilir. Yanlış anlamaların önüne geçmeye bakın. 19’u civarında işte ya da karşılıklı konular içinde daha gerçekçi ve sorumlu düşünmek ve hareket etmek durumundasınız.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bugünlerde yeni fikirler, kendinizi geliştirebileceğiniz olanaklar ve hevesler var. Aşkta, yaratıcı alanda daha heyecanlı hissedebilirsiniz. 16’sındaki Ay tutulması ise evinizi, ailenizi, yerleşiminizi ilgilendiren konulara, evlilik hayatına daha ciddi bir değerlendirme getirmekte. Bu dönemde gruplar, arkadaşlıklar içinde üstüne gidilmesi gereken koşullar olabilir. 18’i civarında finansal alanda daha dikkatli olmalısınız. 19’u civarında da işe ve zaman alan işlere daha fazla odaklanarak bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde yeni adımlar ve cesaretler var ancak bir yandan da risk ya da endişe yaratabilen koşullar dikkat çekmekte. Ortaklı konular, yakın çevrenizde görüşmeler, diyaloglar önemli. 16’sındaki dolunay sözlere, görüşmelere, iletişime dikkat etmek gerektiğini anlatmakta. İşe, sorumluluklara yönelik koşullar değişiklikler gösterebilir. 18’i civarında da evlilik ve ilişkilere daha dikkatli bir gözle bakmak gerekebilir. 19’u civarında aşkta ve sevdiklerinizle bir alanda, parasal alanda gerçekçi bir tavır içinde olabilirsiniz. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde aşkta, beraberliklerde ve genel olarak ilişkilerinizde yeni enerjiler, heyecanlar ve açılımlar mümkün. 16’sındaki Ay tutulması ise aradığınız destekler ve parasal alanda daha gerçekçi olmayı gerektirmekte. Ortaklı konularda tıkanmalar, gecikmeler gündeme gelebilir. Ayrıca uzaklarla, yolculuklarla ilgili bir konu üzerinde de daha fazla durma ihtiyacı duyabilirsiniz. 19’u civarında evinizi, yerleşiminizi ilgilendiren bir uğraş ve yapılması gereken işler, sorumluluklar daha çok gündeme gelebilir.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu dönemde iş ve çalışma koşulları açısından yenilikler ve daha fazla hareketlilik söz konusu. İş temponuz artabilir. 16’sında burcunuzdaki Ay tutulması sağlık, iş ve kişisel açıdan önemli bir konuda değerlendirme getirmekte. Karşılıklı işler, görüşmeler de etkilenebilir. Bu dönemde yorucu bir durum, zihinsel açıdan ikilem ya da huzursuzluk içeren koşular dikkat çekmekte. 18’i civarında aşkta yine daha dengeli olmalısınız. 19’u civarında işle ilgili düşüncelerinizi, tasarılarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bugünlerde kendinizi daha yaratıcı, cesur ve aşkta daha heyecanlı hissedebileceğiniz imkanlar var. Çocuklarla ilgili konular, mutluluk getirici olaylar mümkün. 16’sındaki Ay tutulması ise bazı gizli kalan ya da tam olarak kontrol edemediğiniz durumları, iş ve sağlık konularını daha hassas kılmakta. Bu dönemde eşinizle ya da karşılıklı konularla da ilgilenmek durumunda olabilirsiniz. 18’i civarında evde, güvenlik konularında daha dikkatli olun. 19’u civarında iş ve parasal bir konuda daha gerçekçi değişiklikler yapabilirsiniz. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde ailenizi, evinizi ilgilendiren konulara zaman ayırma ve bu konularda yeni şeyler yapma isteği olabilir. Evde olumlu değişiklikler mümkün. 16’sındaki Ay tutulması ise gelecek beklentileriniz ile ilgili önemli bir revizyona ve maddi açıdan gerekli sorumluluklara dikkat çekmekte. Bu dönemde iş hayatınız açısından bazı eksiklikler gündeme gelebilir. 19’u civarında şahsi alanda, duygusal açıdan önem verdiğiniz konularda yeni düşünmeniz ya da bazı değişikliklere gitmeniz söz konusu olabilir. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bugünlerde yakın çevrenizde daha çok hareketlilik ve size yeni bir iletişim ve düşünce tarzı getirebilecek değişiklikler var. 16’sındaki Ay tutulması ise sorumluluklar ve iş alanında zaruri bazı kısıtlamalara, sorumluluklara işaret etmekte. Bu dönemde çocuklar ya da sevdikleriniz ile ilgili bir konuda, yaratıcı olmak istediğiniz bir alanda bazı uğraşlar, meşguliyetler ortaya çıkabilir. 19’u civarında psikolojinizi daha olumlu yönde tutmalısınız. Kimi zaman olaylar kontrolünüzde olamayacağı için, kendinizi hapsedilmiş hissedebilirsiniz. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde kazançlarınızı, yeteneklerinizi daha iyi kullanabileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz. Harcamalarınızda biraz daha dikkatli olmaya bakın. Yeni destekler söz konusu. 16’sındaki Ay tutulması uzaklarla ilgili bir konuda, eğitim ya da iletişim içeren bir alanda, yabancıları içine alabilecek bir konuda bazı engeller ya da sorumluluklar getirebilir. Fikirlerinizde de esnek kalın. Bu dönemde eviniz, yerleşim konularda beklenmedik değişiklikler söz konusu olabilir. 19’u civarında da daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. 

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Kritik Mars Boğa transiti
  2. Kritik Mars Boğa transiti
  3. Kendimize daha çok güvenebiliriz
  4. Yeni istekler olabilir
  5. Hareketli bir yeniay
  6. ÖĞLE SONRASI HIZLI OLABİLİRİZ
  7. Yön arıyoruz
  8. Bu hafta size ne getirecek?
  9. Yengeç'te hızlı ve hevesli bir yeniay
  10. Yengeç’te hızlı ve hevesli bir yeniay