SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Altıeylül Belediye Başkanlığına Hasan Avcı Seçildi

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Zekai Kafaoğlu’dan boşalan Altıeylül Belediye Başkan adayını belirlemek için toplanan Altıeylül Belediye Meclisinde yapılan oylama sonucu Hasan Avcı, belediye başkanı seçildi. Başkan Avcı yaptığı ilk açıklamada, birlik ve beraberliğin aynı şekilde devam edeceğine inancının tam olduğunu belirterek, "Bu kapı herkese açıktır, açık olacaktır” dedi.
Zekai Kafaoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı olması sebebiyle boşalan Altıeylül Belediye Başkanını seçmek için bugün belediye meclisi toplandı. CHP’li meclis üyeleri seçim öncesi yaptıkları açıklamayla oylamaya katılmayacaklarını açıklayarak salondan ayrıldılar. Belediye başkan adayı Hasan Avcı, yapılan seçim sonrasında 26 oy alarak Altıeylül Belediyesinin yeni başkanı seçildi. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, meclise yönelik yaptığı ilk açıklamada, "Desteklerini esirgemeyen AK Parti grubuna ve MHP grubuna canı gönülden teşekkür ediyorum. Belediyemiz kurulduğundan bugüne kadar 3 buçuk yıldır ortak paydamız Altıeylül olduğunda, iktidarıyla, muhalefetiyle hep beraber bir bütün olarak oy birliğiyle hareket ettik. Yine bundan sonra da birlik ve beraberliğimizin aynı şekilde devam edeceğine inancım tamdır. Tek amacımız vardır; O da Altıeylül ilçemize en güzel hizmetleri hep birlikte el ele vererek yapmaktır. Bu amaca hizmet edecek her türlü görüş ve fikre kapımız açıktır. Bizim kapımız millete hizmet kapısıdır. Bizim kapımız millet kapısıdır, bizim kapımız halk kapısıdır. Bu kapı herkese açıktır, açık olacaktır" dedi.

Koca: "Meclisimizde güzel bir birliktelik vardı"
Seçim sonrası başkanlık makamında gerçekleşen devir teslim töreninde Başkan Vekili Faruk Özen, yeni başkan Hasan Avcı’ya başkanlık mührünü verdi. Tören sırasında konuşan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Bölge Koordinatörü Salih Koca, "Belediye meclisimizde gerçekten güzel bir birliktelik vardı. Ben bu sürecin olgun bir şekilde geçirilmesi konusunda emek sarf eden ve büyük bir olgunluk gösteren değerli belediye meclis üyelerimize teşekkür ederim. Bu bir bayrak yarışı, bu meclis Altıeylül’ün kurucu meclisi ve önemli bir görevi ifa etti arkadaşlarımız. Bu bayrak yarışında inanıyorum ki Hasan kardeşimiz bundan sonraki süreçte bu bayrağı çok daha ilerilere taşıyacak” şeklinde konuştu.
AK Parti İl Başkanı Hasan Demirarslan ise bayrak değişikliğinin hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğini ifade etti.