SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Bulgaristan'ın geri ittiği 43 kaçak  göçmen yakalandı

Bulgaristan'ın geri ittiği 43 kaçak  göçmen yakalandı

|

 

Vahit İŞBAŞARAN/KOFÇAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ’NİN Kofçaz ilçesinde  jandarma ekipleri,  27'si Suriyeli olmak üzere  43 kaçak göçmen yakaladı. Yakalanan göçmenlerin Bulgaristan tarafına  geçtikleri ve Bulgar güvenlik güçleri tarafından üzerlerindeki değerli eşyaları  alındıktan sonra ülkeye zorla geri  itildikleri iddia edildi.

Kırklareli Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kofçaz ilçesinde Bulgaristan'a sınır köylerde  yaptığı denetimlerde 27 Suriyeli, 15 Afganistan ve 1 Pakistanlı olmak üzere 43  kaçak göçmen yakaladı. Yakalanan göçmenlerin Bulgaristan'a yasadışı yollardan geçtiği ve Bulgar güvenlik güçleri tarafından değerli eşyaları ve paraları alındıktan sonra, zorla Türkiye tarafına itildiği iddia edildi. Yakalanan göçmenler jandarmadaki işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.(DHA)

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.