Son dakika haberleri: Erkekleri çarşafla sakladılar! 'Taliban'a destek' gösterisinde şoke eden gelişme
Son dakika haberleri: Erkekleri çarşafla sakladılar! 'Taliban'a destek' gösterisinde şoke eden gelişmeSon dakika haberlere göre, Taliban'ın Afganistan'ı hızla ele geçirmesinden sonra peş peşe korkunç olaylar yaşanıyor. Özellikle kadınların tam bir korku içinde başına gelecekleri merak ettiği ülkede, Taliban'a destek için toplandığı öne sürülen kalabalıkla ilgili akılalmaz bir detay ortaya çıktı.
16.09.2021Dünya
Son dakika haberler: Güpegündüz infaz! Taliban'ın yeni görüntüleri kan dondurdu
Son dakika haberler: Güpegündüz infaz! Taliban'ın yeni görüntüleri kan dondurduSon dakika haberlere göre, Taliban ülkede tam anlamıyla terör estiriyor. Binblerce aileyi evinden kovan örgütün, sivil olduğu söylenen bir kişiyi infaz ettiği görüntüler infial yarattı. Kandahar'da ise sırf bir kadınla röportaj yaptığı için bir Afgan muhabir Taliban tarafından saldırıya uğrayarak dövüldü.
15.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Kabil'de kıyamet! Taliban tutuklayıp bagaja atıyor
Son dakika haberleri: Kabil'de kıyamet! Taliban tutuklayıp bagaja atıyorSon dakika haberlere göre, Afganistan'ın başkenti Kabil'de Taliban'a ait olduğu öne sürülen video görüntüleri dünya gündemine oturdu. Sivillerin tutuklanarak araba bagajına tıkıldığı anlar şok etkisi yarattı. ABD'li bir parlamenterin kan dondurucu iddiası ise, durumun bölgede giderek vahşileştiğini gösteriyor.
13.09.2021Dünya
Son Dakika Haberleri: Askerin başını kestiler! Dünya şokta...
Son Dakika Haberleri: Askerin başını kestiler! Dünya şokta...Taliban'ın sosyal medya hesaplarından paylaşılan iki ayrı videodaki infazlar tüyler ürpertti, militanların ellerinde kesik başla kutlama yaptığı görüldü.
11.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: ABD duyurdu, beklenen oldu! Çin hazır...
Son dakika haberleri: ABD duyurdu, beklenen oldu! Çin hazır...Taliban'ın yeni hükümeti açıklamasıyla gözlerin çevrildiği Afganistan'da bugün kadınlar yine sokaklara döküldü, militanların göstericilere saldırdığı görüntüler kan dondurdu. ABD lideri Biden'ın açıklamasından saatler sonra Çin'den beklenen çıkış geldi.
8.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Taliban yeni hükümeti duyurdu!
Son dakika haberleri: Taliban yeni hükümeti duyurdu!Son dakika haberlere göre, Taliban yeni hükümet kurulmasına ilişkin açıklama yaparak, göreve getirilen isimleri sıraladı. Afganistan'da Taliban ve Pakistan karşıtı gösteriler şiddet olaylarına sahne olurken, militanların kadın göstericilerin fotoğraflarını çekmesi tüm dünyada soğuk duş etkisi yarattı.
8.09.2021Dünya
Son dakika haberleri... Kavga erken patladı! İran'dan yaylım ateşi...
Son dakika haberleri... Kavga erken patladı! İran'dan yaylım ateşi...Taliban bu sabah ele geçiremediği tek vilayet Pencşir'i kontrol ettiğini duyurdu ancak şimdiye kadar örgüte yakınlaşma sinyalleri veren İran'dan beklenmeyen bir tepki geldi.
7.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Bu halde getirdiler! Gözleri bağlandı
Son dakika haberi: Bu halde getirdiler! Gözleri bağlandıSon dakika haberlere göre, Afganistan'da Taliban'ın ele geçiremediği tek vilayette çatışma ve patlama sesleri kesilmiyor. Rus medyası, Taliban'ın kaybını manşetten verdi. Reuters ise, Kabil'den gözden kaçmayacak bir fotoğraf servis etti.
5.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Kanlı savaş! İntihar bombacılarıyla saldırı...
Son dakika haberleri: Kanlı savaş! İntihar bombacılarıyla saldırı...Taliban'ın yıldırım hızıyla yönetimi ele geçirdiği Afganistan'dan korkutucu haberler gelmeye devam ediyor. Ülke yönetimi el değiştirmesine rağmen halen tek başına direnişini sürdüren Penşir vilayeti, Taliban militanları tarafından kuşatıldı. Dünya, direniş savaşçılarının açıklamasına kiltlenirken, Afgan analistin yorumu tüyler ürpertti.
4.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: İngiliz muhabir anlattı! Taliban çarşıda... Bomba detay!
Son dakika haberleri: İngiliz muhabir anlattı! Taliban çarşıda... Bomba detay!Dünya, bu sabah üç farklı kaynaktan doğrulanan açıklamaya kilitlendi. Devlet televizyonunda yayınlanan tüyler ürperten görüntüler, Taliban'ın bir silah geçit töreni sırasında intihar yelekleri ve bomba yüklü araçlarını sergilemesini gözler önüne serdi. ABD yapımı silahların da sergilendiği görüntülerin yanı sıra yayınlanan bir propaganda videosunda Taliban savaşçılarının dövüş sanatları gösterileri yapmasıyla dünya çalkalandı. İngiliz The Sun gazetesinin Kabil'deki muhabirinin anlattığı şeyler ise dünyayı şaşkına çevirdi. Öte yandan bazı kaynaklar Taliban kontrolünde olmayan son vilayet Pencşir Taliban kontrolüne geçtiğini yazdı
3.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Taliban dünya ile ilk bağlantıyı kurdu! Katar uçağı Kabil'de
Son dakika haberleri: Taliban dünya ile ilk bağlantıyı kurdu! Katar uçağı Kabil'deSon dakika haberlere göre, Katar'a ait teknik bir ekip taşıyan uçak Afganistan'ın başkenti Kabil'e indi. Talebin Taliban'dan geldiği belirtilirken, 'güvenlik ve operasyon' konularının gündeme geldiğinin söylenmesi dikkat çekiciydi.
2.09.2021Dünya
ABD'li komutan itiraf etti: Terörle Savaş'a girmeye değmedi
ABD'li komutan itiraf etti: Terörle Savaş'a girmeye değmediAfganistan'daki ABD ordusunun eski komutanı, Terörle Savaş'ın faydalı olduğunu "iddia etmenin imkansız" olacağını dile getirdi. Ortak Özel Harekat Komutanlığı'nın ve Afganistan Savaşı'nın eski komutanı Stanley McChrystal, daima değişen terör örgütlerine karşı 11 Eylül saldırılarına yanıt olarak başlatılan sonu gelmez savaşın buna değmediğini söyledi.
9.08.2021Dünya
Sonu gelmeyen savaşı başlatan işgal
Sonu gelmeyen savaşı başlatan işgalSovyetler Birliği'nin Afganistan işgali, 5 milyondan fazla Afgan'ın evlerini terk ederek komşu ülkeler Pakistan ve İran'a göç etmesine neden oldu. Can kaybının bir milyonu aştığı işgalin etkileri, halen sürüyor.
15.02.2020Dünya