Alt geçitte mahsur kalan sürücüler, aracın üzerine çıkıp oturdular
Alt geçitte mahsur kalan sürücüler, aracın üzerine çıkıp oturdularİstanbul’u etkisi altına alan yağış nedeniyle Bakırköy-Bahçelievler Bağlantı Yolu Alt geçitte oluşan su birikintisinde araçlar mahsur kaldı. Araçta kurtarılmaya bekleyenler otomobil üzerine çıkıp otururken, bazı sürücüler ise yarı çıplak bir şekilde araçlarını kurtarmaya çalıştı. Yaklaşık 1 saat mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Meteoroloji ve AKOM’dan yapılan uyarıların ardından İstanbul’da beklenen yağış başlamasıyla birlikte sürücüler zor anlar yaşadı. Yağışın etkili olduğu Bakırköy-Bahçelievler bağlantı yolunda bulunan alt geçitte oluşan su birikintisi nedeniyle bazı sürücüler mahsur kaldı. Ona yardım etmek için giden başka bir minibüste su birikintisine saplanarak alt geçidin altında kaldı. Bağlantı yolunda su birikintisini gören vatandaşlar, geri geri çıkarak kendilerini kurtarmaya çalıştı. Aracın üzerine oturup yardım beklediler Araç içerisinde dakikalarca kurtarılmayı bekleyen sürücüler, çareyi aracın üzerine çıkarak beklemekte buldu. Su birikintisi nedeniyle otomobilin kapısını açamayan sürücü ve arkadaşı, camı yumruklayarak kırmaya çalıştı. Başarılı olamayan vatandaşlar, daha sonra ise otomobilin sanroofunu zorlayıp açtı. Otomobilin üzerine çıkan vatandaşlar oturarak cep telefonun ışığını açarak kendilerini göstermeye çalıştı. Aracın üzerinde oturmaya başlayan sürücü ve arkadaşı ilk önce kurtarıcıyı aradı, ardından itfaiye ekiplerinden yardım istedi.
11.09.2019Yaşam
Kar yağışı etkisini sürdürüyor
Kar yağışı etkisini sürdürüyorBayburt’ta kar yağışı dolayısıyla buzlanan yollar trafik kazalarını beraberinde getirdi. Dün akşam saatlerinde başlayan ve kent genelinde etkili olan kar yağışı bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Kent merkezinde sabah saatlerinde araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı. Zaman zaman kazaların meydana geldiği şehir merkezinde Bayburt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler buzlanan sürücülerin yoğun olarak kullandığı caddelerde tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Vatandaşlar ise şehir merkezinin tamamında tuzlama çalışması yapılması gerektiğini ifade etti. Meteorolojiden alınan bilgiye göre kar yağışı gün içerisinde etkisini sürdürecek. BİTLİS (İHA) - Bitlis’in Tatvan ilçesinde etkili olan kar yağışı kenti tamamen beyaza bürüdü. Son bir kaç gündür sağanak yağışların etkili olduğu Tatvan ilçesinde, dün başlayan kar yağışı bugün de devam ediyor. Yağışlara bağlı olarak havaların da soğumaya başladığı ilçede; evler, arabalar ve ağaçlar beyaz örtüyle kaplandı. İlçede sabahın erken saatlerinde uyanan vatandaşlar ise, ev ve iş yerlerinin önlerinin yanı sıra arabalarının üzerlerini temizlemeye çalıştı. Kara hazırlıksız çıkan bazı araç sürücüleri de, yolda ilerlemekte zorlandığı gözlemlendi. Hava sıcaklığının eksi derecelere kadar düşmesi sebebiyle çatıların saçaklarında buz sarkıtları oluşmaya başladı. İrili ufaklı su göletlerinin yüzeyleri donarken, tamamen karla bütünleşen ilçede kartpostallık manzaralar da ortaya çıktı. Meteorolojiden alınan bilgilere göre; kar yağının önümüzdeki günlerde de aralıklarla devam edeceği, hava sıcaklığındaki düşüsün ise devam edeceği belirtildi. ERZURUM (İHA) - Kar yağışının etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesinde çok sayıda köy ve mahalle yolu ulaşıma kapanırken, karın tadını çocuklar çıkardı.
11.09.2019Yaşam
Uludağa kar yağdı
Uludağ'a kar yağdıKış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da kar erken yağdı. Kar yağışı nedeniyle beyaz gelinliğini erken giyen Uludağ'da vatandaşlar kar özlemini kar yiyerek giderdi. Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu Uludağ'da yeşille beyazın muhteşem buluşması havadan görüntülendi. Kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Uludağ'da 29 Ekim sabahı başlayan kar yağışı bugünde aralıklarla devam etti. Milli parklar girişinin ardından beyaza bürünen dağ yolunda oteller bölgesine kadar kar küreme araçları aralıksız çalıştı. Sarıalan, Oteller birinci ve ikinci bölge ile Çobankaya bölgelerinde kar yağışının bazı yolları kapadığı gözlemlendi.Uludağ'ın meşhur memba suyunu içmeye alışık olan bir çift kara rağmen araçlarıyla çıktıkları Oteller Bölgesi'ndeki bir çeşmeden damacanalarla su doldururken görüntülendi. Soğuğa rağmen karda yüzünü yıkayan İshak Yıldız, uzun süredir kar yağışını beklediklerini belirterek, bol bol kar yemeyi tercih etti.Oteller Bölgesi'ne yaptığı otel inşaatını incelemek üzere gelen işadamı Muhammet Akan ise kar yağışını beklemediklerini belirterek,"Umarız havalar düzelir, inşaatımız devam ediyor. Hazırlıksız yakalandık. Kar bu sene beklediğimizden erken geldi" dedi.Her sene çocuklarıyla birlikte Uludağ'a kayak yapmaya geldiğini belirten Akan, sezonun gelmesini iple çektiklerini söyledi.Yeşil ile beyazın muhteşem buluşması Kar yağışı nedeniyle Uludağ beyaz gelinliğini erken giydi. Özellikle Sarıalan ve Çobankaya'da kar nedeniyle kartpostallık görüntüler oluştu. Karın düşmesiyle birlikte yeşil ve beyazın muhteşem buluşmasının yaşandığı Uludağ havadan görüntülendi. Çobankaya ve sarıalanın kar yağışı sonrası nefis manzarası adeta mest etti.
11.09.2019Yaşam
Tarihe göre sonuçlar
Yazarlara göre sonuçlar