Billie Eilish 'Your Power'la 'Happier Than Ever'ı merak ettirdi

Billie Eilish bir pop efsanesi olma yolunda koşar adımlarla ilerliyor. Grammy ödüllerini silip süpürdüğü ilk albümden sonra 'Therefore I Am'le 2020 sonuna bir bomba bırakan Eilish bu kez daha akustik bir şarkıyla, 'Your Power'la karşımızda. Şarkıyı dinleyip de Eilish'in Temmuz 2021 sonunda çıkacak yeni albümü 'Happier Than Ever'ı merak etmemek elde değil...

Billie Eilish 'Your Power'la 'Happier Than Ever'ı merak ettirdi

Minimal ve karanlık pop şarkılarının yıldızı

Billie Eilish, ilk albümüyle Grammy ödüllerini silip süpürmüş ve büyük bir yıldız olduğunu cümle aleme ilan etmişti. Minimal ve karanlık pop şarkılarının yıldızı Eilish, öyle özgün bir tarz yakaladı ki her yeni yaptığı işle heyecan uyandıran bir isme dönüştü. 'Bad Guy'ın daha aklı başında hali diyebileceğimiz 'Therefore I Am'le 2020'nin son bombasını patlatan Eilish, bu kez sapsarı saçlarıyla farklı bir döneme geçişini müjdelediği yeni albümü için gün sayıyor.

 

 

Temmuz sonunda kavuşacağız

Billie Eilish'in yeni albümü 'Happier Than Ever', bir aksilik olmadığı takdirde Temmuz 2021'in sonunda yayınlanacak. Ve albümde 'Therefore I Am' de olacak, 'My Future' da. Albümsüz 'Everything I Wanted' ise enteresan bir şekilde dahil edilmemiş albüme, enteresan... Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 'Your Power' ise albümü müjdeleyen ilk single olma özelliğinde. Folk ve akustik tattaki 'Your Power'da Billie Eilish her zamanki gibi minimal dokunuşlarla karşımıza çıkıyor. Eilish belli ki biraz daha olgun bir işle karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. İngiltere'de 5, ABD'de 10 numaraya yükselen şarkı başta Almanya, Hollanda ve İsveç olmak üzere pek çok resmi single listesine de girmeyi başardı.

 

 

Yılanlarla dans!

'Your Power' her Billie Eilish şarkısı gibi aslında. Su gibi akıp gidiyor. Ne zaman şarkının bittiğini asla anlamıyorsunuz. Şarkının etkileyici, şoke eden 'yılanlarla dans' tadındaki klibi de kültleşecek bir iş. Billie Eilish, minimal dokunuşlarla maksimum etkiyi bırakmaktaki ustalığını bir kez daha konuşturuyor. Benim 'Your Power'da en çok hoşuma giden kısım Eilish'in elektronik dışında akustik müziği de denemesi ve yine benzer bir başarıyı göstermesi. Billie Eilish, müziğini folk ve akustik sulara taşıyarak kendi içinde bir farklılık yakalamış ve yine benzer bir başarıyı sergilemiş. Sizi bilmiyorum ama ben galiba yaz şarkımı buldum. Temmuz ayı bir an önce gelsin!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak