Bir zamanlar kliplerde oynamış olan ünlüler

Çoğu ünlü doğuştan ünlü olmuyor. Sonuçta kariyer basamaklarını tırmanırken çeşitli mesleklerde çalışıyorlar. O mesleklerden birisi de ajanslar aracılığıyla yapılan kast oyunculuğu. Biz de oturup Molatik olduk bu duruma. İşte bir zamanlar kliplerde oynayan ünlüler.

Bir zamanlar kliplerde oynamış olan ünlüler

Ceyda Düvenci
 

Ceyda D&uuml;venci<br />
&nbsp;
Levent Yüksel’in ünlü parçası Bir Daha’da Ceyda Düvenci de yer almıştı. Klipte Levent Yüksel’in gönlünü çalan kadın rolünü üstlenmişti.
 

Seray Sever
 

Seray Sever<br />
&nbsp;
Bir zamanlar kliplerin aranan ismi Seray Sever’di. Bir değil birkaç klipte gördük kendisini. Mirkelam’ın Tavla parçasının klibinde rol almış, yatakta televizyon izleyen kadın rolünü oynamıştı.

Diğer klip ise Emel Müftüoğlu’nun Hovarda parçasıydı. Mahallenin ‘afet’ güzeli rolü Seray Sever’e verilmişti.

Ata Demirer
 

Ata Demirer<br />
&nbsp;
Ata Demirer de birçok klipte yer aldı. İlk akla gelenlerden birisi Grup Vitamin’in en sevilen şarkılarından İsmail’in klibindeki rolü. Boxer iç çamaşırı ve enteresan hareketleriyle dikkat çekiyordu.

Diğer klip ise Seray Sever’in de rol aldığı Mirkelam’ın Tavla klibinde Prof. Dr. Abuzittin Çokbilir rolünü oynamıştı kısa da olsa.
 

Oktay Kaynarca
 

Oktay Kaynarca<br />
&nbsp;
Henüz yeni yeni ünlenirken Oktay Kaynarca da kliplerde oynadı. Sertab Erener'in Ateşle Barut klibinde rol aldı.
 

Çağatay Ulusoy
 

&Ccedil;ağatay Ulusoy<br />
&nbsp;
Çağatay Ulusoy’un iç çamaşırı modelliği yaptığını biliyordum ama klipte oynadığını ilk kez gördüm. Bir dönem kast oyunculuğu da yapan Ulusoy, Akın'ın Oldu Mu Yar isimli klibinde rol aldı.
 

Tuba Büyüküstün
 

Tuba B&uuml;y&uuml;k&uuml;st&uuml;n<br />
&nbsp;
Son dönemde ekranlardan uzak kalan Tuba Büyüküstün kariyerin başlarında Kenan Doğulu'nun Tanımamışsın parçasında yer alan isimlerden biriydi.
 

Birkan Sokullu
 

Birkan Sokullu<br />
&nbsp;
Yakışıklı oyuncu Birkan Sokullu, Tuğba Ekinci'nin Kutu Kutu klibinde figüranlık yaptı.
 

Zeynep Çamcı
 

Zeynep &Ccedil;amcı<br />
&nbsp;
Yapımlarda yeni yeni rol aldığı günlerde Zeynep Çamcı da klipte rol aldı. Ceza’nın Emniyet teşkilatı için hazırladığı Sevgi İşleyin klibinde rol almıştı.
 

Murat Boz
 

Murat Boz<br />
&nbsp;
Kendi kliplerini çekmeden önce oyunculuk da yapmış Murat Boz. Nil Karaibrahimgil'in Bronzlaşmak video klibinde rol aldı. Boz, klipte Karaibrahimgil'in ayağına oje sürdü.
 

Demet Akalın
 

Demet Akalın<br />
&nbsp;
Şimdiki kadar ünlü olmasa da yıldızı yeni parladığı dönemde Demet Akalın da klipte rol almıştı. İbrahim Tatlıses’in efsane “Nereye gidiyorsun” repliğine sahne olan Kal Benim İçin klibinde yer almıştı.
 

Bonus: Acun Ilıcalı
 

Bonus: Acun Ilıcalı<br />
&nbsp;
Acun Ilıcalı klipte rol almamış ama muhabirliği dışında oyunculuk da yapmış bir dönem. Instagram’da eski fotoğrafların paylaşıldığı perşembe gününe dair dikkat çekici kareleri takipçilerinin beğenisine sunan Nurgül Yeşilçay, Teoman ve Acun Ilıcalı gibi isimlerle birlikte rol aldığı Mumya Firarda adlı filmin bir sahnesine ait kareyi hesabının hikaye bölümünden paylaştı.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak