Boğa burcundaki Dolunay'ın etkileri nasıl olacak?

Boğa burcu ne zaman? Hangi konular gündeme gelecek? Burçlara etkisi nasıl olacak?

Boğa burcundaki Dolunay'ın etkileri nasıl olacak?

31 Ekim 2020 saat 17:49'da 08° 38' Boğa burcunda bir dolunay gerçekleşecektir. Uranüsyen bir dolunay olup Schedir ve Hamal sabit yıldızlarının etkisinde olacaktır. Yükselen burç Boğa burcu olacaktır. 25 Ekim ile 10 Kasım arasında etkisini hissettirecektir. Anın haritasında 12. evde gerçekleşecek olan dolunayın Uranüs etkisinde olduğunu unutmayalım. Uranüs; gökyüzünün deli dolu çılgın diye tabir ettiğimiz bir gezegendir. Sağı solu pek belli olmayan, etki ettiği yerde beklenmedik olaylara sebebiyet veren bir gezegendir. Uranüs'ün olduğu yerde şoke edici, sürpriz ve ani gelişen olaylar meydana gelir. Boğa burcu ise rahatlık, konfor, lüks ve maddi konuları temsil eder. Uranüs'ün etkisi bu rahatlık, konfor gibi huzur veren ortamı bozacaktır. 

Hamal ve Schedir sabit yıldızlarının etkisini ise Uranüs ile birlikte incelediğimizde zorlu bir döneme gireceğimizi işaret etmektedir. Maddi ve manevi olarak zorlanacağımızı göstermektedir. Maddi kaynakların ve alım gücünün azalmasını, havaların ani soğuması ve yer hareketleri gibi olaylara işaret etmektedir. 

 

 

12'nci ev gizli konular, gizli düşmanlar, gizli duygular gibi gizlenen her ne varsa açığa çıkartmaktadır. Hamal yıldızı zorbalığa da işaret etmektedir. Retro Merkür dolunaya karşıtlık yapmaktadır. İletişim şeklinize ve iletişimde bulunduğunuz kişilere çok dikkat etmeniz gereken bir süreç. Yanlış anlaşılmalar zorbalıklara sebebiyet verebilir. Sağlıkla ilgili problemlerde artma olacaktır. Şiron-Venüs karşıtlığı kiminizde ikili ilişkilerinde ciddi problemlere, kiminiz de ise maddi kaynaklarda dengelerin bozulacağını göstermektedir. 

Burçlara göre baktığımızda ise;

KOÇ BURCU: Dolunay sizin 2. evinizde gerçekleşecektir. Maddi kaynaklarda ani değişiklikler problemler oluşabilir. Vergi ödemeleri gibi giderler zorlayabilir. Ayrıca kredi konuları ile ilgili problemler çıkabilir. Ani kazançlar da gündeme gelebilir. 

BOĞA BURCU: Dolunay sizin 1. evinizde gerçekleşecektir. Ben-sen ilişkilerine dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Merkür retrosunun da olduğu bu dolunayda ikili ilişkilerinizde konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz. Kronik sağlık sorunlarınıza dikkat ediniz. Sağlık konusunda hassaslaşabilirsiniz. Fiziksel görünüşünüzde değişiklik yapabilirsiniz.

İKİZLER BURCU: Dolunay sizin 12. evinizde gerçekleşecektir. Gizlide kalmış konular ortaya çıkabilir. Sağlık konuları gündeminize gelebilir. Bağışıklık sisteminize dikkat ediniz. Evcil hayvanınız varsa sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Uyku problemleriniz olabilir. 

YENGEÇ BURCU: Dolunay sizin 11. evinizde gerçekleşecektir. Sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınızla aranız açılabilir. İlişkilerinizde bir kopuş ve sonlanma olabilir. Farklı bir sosyal çevre içerisine girebilirsiniz. Uğraştığınız bir hobiniz var ise buna ara verebilirsiniz. 

 

 

ASLAN BURCU: Dolunay sizin 10. evinizde gerçekleşecektir. Kariyer ve iş konularıyla ilgili ani beklenmedik değişiklikler yaşayabilirsiniz. İş değişiklikleri, işten ayrılma gibi konular gündeme gelebilir. Kariyer alanında başlattığınız bir projeye son vermeniz gerekebilir. Görev değişimleri gibi konular gündeme gelebilir. 

BAŞAK BURCU: Dolunay sizin 9. evinizde gerçekleşecektir. Yurt dışı seyahatler, yurt dışı ticaretleri ile ilgili konular gündeme gelecektir. Kişisel doğum haritanızın almış olduğu etkiye göre süren bir hukuksal davanız varsa beklenmedik bir sonuç alınabilir.

TERAZİ BURCU: Dolunay sizin 8. evinizde gerçekleşecektir. Krediler, vergiler, kaynaklarda azalma gibi konular gündeme gelebilir. Ani kayıplar yaşanabilir. Sağlık konularına dikkat etmelisiniz. Sağlığınıza özen göstermelisiniz.

AKREP BURCU: Dolunay sizin 7. evinizde gerçekleşecektir. İkili ilişkiler, anlaşmalar, ortak yapılan işlerde beklenmedik sonuçlar olabilir. Sizden gizlenmiş konular ortaya çıkabilir. Bitişler yaşayabilirsiniz. 

 

 

YAY BURCU: Dolunay sizin 6. evinizde gerçekleşecektir. Sağlık konuları gündeme gelebilir. Sağlığınıza dikkat ediniz. Evcil hayvanlarınızın sağlıkları da bu dolunay ile birlikte gündeme gelebilir. Günlük işlerinizde beklenmedik konular gündeme gelebilir. Tansiyon gibi konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. 

OĞLAK BURCU: Dolunay sizin 5. evinizde gerçekleşecektir. Uğraştığınız bir hobinizi tamamlayabilirsiniz. Çocuklarla ilgili gelişmeler gündemde olabilir. Yatırımlarla ilgili gelişmeler olabilir. Aşk hayatınızla ilgili konularda ani gelişmeler olabilir. 

KOVA BURCU: Dolunay sizin 4. evinizde gerçekleşecektir. Aile, yuva konuları gündeme gelecektir. Ani bir yer değişimi gündeme gelebilir. Yeni bir taşınma gibi konular gündeme gelebilir. Aile içi ilişkiler gündeme gelebilir. Aile büyüklerinin sağlıkları ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Güvenlik konularına dikkat etmeniz gerekebilir. 

BALIK BURCU: Dolunay sizin 3. evinizde gerçekleşecektir. Ani kısa seyahatler gündeminize gelebilir. Yeni eğitimler gündeme gelebilir. Kardeş ve komşulardan gelen beklenmedik haberler alınabilir. 

 

Bu makaleye ifade bırak