Büyük rolleri elinin tersiyle iten aktörler

Filmlerle özdeşleştirdiğimiz birçok karakter ve başrol var. Hatta bazı filmleri neredeyse başrolleriyle hatırlıyoruz. Birçok oyuncunun kaçırmak istemeyeceği bu fırsatları etik bulmadığı için elinin tersiyle iten aktörlere gelin hep birlikte Molatik olalım...

Büyük rolleri elinin tersiyle iten aktörler

1- Lily Allen

1- Lily Allen

Alfie Allen'ın gerçek hayattaki kız kardeşine, Game of Thrones'ta Yara (Alfie'nin karakteri Theon'un kız kardeşi) rolü teklif edilmiş, ancak daha sonra gerçek erkek kardeşiyle yapacağı simüle edilmiş cinsel eylemler nedeniyle reddetmiş. Bence yerinde bir karar olmuş siz ne düşünürsünüz bilemem. 
 

2- Zendaya

2- Zendaya

The Princess of R&B'de Aaliyah'ı oynamayı bıraktı. Zendaya, Instagram'da 'prodüksiyon değeri olmadığı' için filmi bıraktığını açıklamıştı. Ayrıca film için onaylarını almak için Aaliyah'ın ailesine ulaşmaya çalıştıklarını, ancak onlara ulaşamadıklarını, bu yüzden ayrılmaya karar verdiğini söyledi. Film, Aaliyah'ın ailesinin onayı olmadan aktör Alexandra Shipp ile devam etti.
 

3- Will Smith

3- Will Smith

Django Unchained'deki Django rolünü geri çevirdi. Smith temel hikayeyi sevmişti, ancak yaratıcı yönü hakkında yönetmen Quentin Tarantino ile göz göze gelemedi. Smith, "O filmi yapmayı çok istedim ama tek yolun bir aşk hikâyesi olması gerektiğini hissettim, bir intikam hikayesi değil" diyerek filmi reddetti. Devamında ise, "Cevap olarak şiddetle bağlantı kuramadım. Cevap aşk olmalıydı" diye açıkladı. Duygusal adam tabii. Şiddetten yana olmak istememiş.

4- Tekrardan Will Smith

4- Tekrardan Will Smith

Bir dizi filmin başarısından yola çıkan Will Smith , ticari bir hit olacağını düşündüğü şeyi almakla daha fazla ilgilendiğini ve bu yüzden 'The Matrix'i, 'Vahşi Batı'da oynayabilmek için geri çevirdiğini söyledi  Ayrıca, son derece başarılı filmdeki rolü reddetmesi hızlı bir pişmanlık olmasına rağmen, 'Uzaylı Film Adamı' olarak bilinmek istemediğini söylemişti. Sonuçta herkesin kendi tercihi. 
 

5- Liam Neeson

 5- Liam Neeson

James Bond rolünü geri çevirdi. Bunun nedeni, karısının, eğer alırsa onunla evlenmeyeceğini söylemesiydi, ancak nedeni hakkında bir bilgi yok. 'Hanımcılık' hiç böyle zirvede olmamıştı. Bazı insanlara Instagram'dan insan sildiremiyoruz adam James Bond'u siliyor. Helal olsun.

6- Claire Danes

6- Claire Danes

'Titanik'te Rose rolünü geri çevirdi. Bunun nedeni, 'Romeo Juliet'i çektikten sonra "onun içinde olmadığını" söyleyerek Leonardo DiCaprio ile başka bir romantizm yapmak istememesiydi. 'Titanik', 'Romeo Juliet'ten çok daha büyük bir başarıya dönüştü, ancak Claire Danes hâlâ pişmanlık duymadığını söylüyor. 

7- Leonardo DiCaprio

7- Leonardo DiCaprio

'American Psycho'da Patrick Bateman'ın rolünü reddetti. Bu Gloria Steinem veya Leonardo DiCaprio tarafından doğrulanmadı, ancak filmin yazarlarından biri olan Guinevere Turner, Leorda DiCaprio'nun Gloria Steinem yüzünden okuldan ayrıldığından şüphelendiğini söylemişti. Kısa bir süre sonra DiCaprio okuldan ayrıldı, bu yüzden gerçekte ne olduğunu kimse bilemiyor.

8- Thandie Newton

8- Thandie Newton

'Charlie'nin Melekleri'nde Alex rolünü geri çevirdi. Thandie Newton, iddiaya göre ilk çekimin sonunun nasıl olacağını heyecanla anlattıktan sonra filmden ayrıldı ve çok eğitimli olduğu için karakterinin bir siyah karakter olarak inandırıcı olmadığını öne sürdü. Sonra da rol, Lucy Liu'ya gitti.

9- Madonna

 9- Madonna

Nomi'nin 'Showgirls'deki rolünü reddetti. Ana rol, Drew Barrymore, Sharon Stone ve en önemlisi Madonna gibi isimlere teklif edildi. Madonna bu teklifle aslında ilgilendi, ancak yalnızca filmde büyük değişiklikler yapılırsa. Yapımcılar bu teklifi reddetti, bu yüzden Elizabeth Berkley ile devam ettiler.

10- Javier Bardem

10- Javier Bardem

'Azınlık Raporu'nda Danny'nin rolünü reddetti. Javier Bardem, 'Colin Farrell'a giden Azınlık Raporu'ndaki rolün teklif edilmesiyle ilgili olarak, "O zamanlar yabancı dilde bir performansa atlamak benim için zordu" demişti.
 

Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak