Geri Dön

Akkale’nin acı günü

Akciğer kanserinden hayatını kaybeden Belkıs Akkale’nin ağabeyi Mahmut Akkale (67) dün Levent Camii’nden son yolculuğuna uğurlandı.

Akkale’nin acı günü

Levent Camii’ndeki cenaze töreninde aile adına Belkıs Akkale ile, Mahmut Akkale’nin eşi Zelile, kızı Aslı ve oyunculuk yapan oğlu Mahmut taziyeleri kabul etti. Akkale, “Sekiz ay akciğer kanseriyle boğuştuk. Tedavisi güvenilir ellerdeydi ama olmadı. Buraya kadarmış ömrü” dedi. Oyunculuk yapan Mahmut Akkale ise babasının akciğer kanseri ve KOAH’la mücadele ettiğini tedavi gördükten sonra Kazdağları’na yerleştiklerini belirtip “Babamda akciğer kanseri ve KOAH vardı. Bir sene boyunca mücadele ettik. Kazdağları’na gittik orayı istedi, orada kaldık. Orada da güzelce acı çekmeden vefat etti” diye konuştu. Ağabeyinin acısıyla sarsılan Türk halk müziğinin önemli ismini acılı gününde meslektaşı İzzet Altınmeşe ve Haldun Dormen yalnız bırakmadı. Mahmut Akkale, kılınan cenaze namazı sonrası Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ebru Polat'tan tavsiyerler! "Kocalarınızı elinizden alırlar"Instagram paylaşımları olay olan ünlü şarkıcı, yaklaşık 500 bin izlenen görüntüsü ile sosyal medyayı salladı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber