Geri Dön

Antalya sanat camiasını yasa boğan ölüm!

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Başkemancısı Nedime Zeynep Işık, gözyaşları içerisinde toprağa verildi. 48 yaşındaki Işık'ı son yolculuğunda ailesi, sanatçı arkadaşlarının yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman da yalnız bırakmadı.

Antalya sanat camiasını yasa boğan ölüm!

Akciğer kanseri tedavisi gören ANTDOB Orkestrası Başkemancısı Nedime Zeynep Işık, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 48 yaşında kansere yenik düşen başarılı sanatçının cenazesi için bugün tören düzenlendi.

Tören öncesi Türk bayrağı ile sarılan Işık'ın tabutunun başında ailesi gözyaşı döktü. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, törende zor ayakta durabilen Işık'ın annesi Ayşe Işık'ı teselli ederek baş sağlığında bulundu. Işık'ın cenazesi Altınkum Hacı Sırrı Kırımlıoğlu Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası cenaze nakil aracıyla toprağa verilmek üzere Hisarçandır Mezarlığına götürüldü.

AİLECEK SANATÇILAR

Evli, 10 ve 19 yaşlarında iki çocuk annesi Işık, sanatçı bir aileden geliyordu. 1989 yılında Ankara Devlet Konservatkauarını birincilikle tamamlayan Işık, aynı yıl içerisinde Milano'daki Conservatorio Giuseppe Verdi'den de başarıyla diploma aldı. Yaşamına çok sayıda başarı sığdıran Işık, dünyaca tanınan şeflerin orkestrasında da başkemancı olarak sanat icra etti. Nedime Zeynep Işık, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ilk başkemancısı Sedat Ediz'in torunu, CSO emekli piyanisti Ayşe Ediz'in kızı ve ANTDOB Orkestrası kemancılarından Elvan Şekercioğlu ile Orkestra Akademik Başkent çello solisti Ediz Şekercioğlu'nun ablasıydı.

Oyuncu Begüm Öner'den 'Corona virüs utansın!' paylaşımıSon dönemde Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla takipçilerini güldüren Begüm Öner, eğlenceli videolarına bir yenisini daha ekledi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber