Geri Dön

ASLI iLE GÖRÜŞEMiYORUZ

'Kurt Seyit ve Şura İstanbul'da 'Petro' karakterini canlandıran Birkan Sokullu, kendisi gibi oyuncu eşi Aslı Enver'le set yoğunluğundan dolayı görüşemediğini söylüyor: "Bazen evde karşılaşıyoruz ama özlemek de güzel bizim için..."

‘Küçük Kadınlar’, ‘Melekler Korusun’, ‘Küçük Sırlar’ dizileriyle başladığı ekran sürüvenine ‘Kurt Seyit ve Şura İstanbul’da ile devam eden Birkan Sokullu, canlandırdığı ‘Petro’ için “İştahımı kabartan, ucu açık bir rol” diyor. Sokullu ile projesini, oyunculuktaki gelişimini ve Aslı Enver’le evliliğini konuştuk...

Yazı nasıl geçirdiniz? Dinlenebildiniz mi?
Güzel bir yaz geçirdim. Yorucu ama bir o kadar da keyifli bir sezonun ardından gerçekten dinlenmeye ve yenilenmeye ihtiyacım vardı; öyle de oldu. Okumak istediğim birçok kitap, izlemek istediğim fazlaca film vardı. Bunları yapma fırsatı buldum. Göremediğim arkadaşlarımla, ailemle vakit geçirdim.

‘Kurt Seyit ve Şura İstanbul’un yeni sezon çekimleri nasıl gidiyor?
Yoğun bir tempoda çekimleri sürdürüyoruz. Ekibin enerjisi çok iyi. Uyumlu ve işine saygılı insanlarla çalışıyorum. Bu da her şeyi kolaylaştırıyor ve işimi severek yapmamı sağlıyor. Bu enerjinin ekrana yansıdığını düşünüyorum.

İkinci sezon heyecanlı mı?
Bu sezon yeni hikayeler, yeni karakterler diziye dahil oluyor. Hikayede de oldukça fazla merak uyandıracak değişim var. Birinci bölümden itibaren heyecan seviyesi yükseliyor. Biz çekerken çok keyif alıyoruz.

'PETRO'YA KÖTÜ KARAKTER DİYEMEM

En başa dönersek... Bu işte oynamayı kabul etmenizin sebepleri neydi?
İyi bir senaryonun güvenilir ellerde olması başlı başına bir sebep. ‘Petro’nun hikayedeki duruşu da beni çok etkilemişti.
Oynadığım diğer karakterlere benzemiyor ve iştahımı kabartacak şekilde ucu açık bir rol... Fazlasıyla keyif alabilirim diye düşünmüştüm, bugün de verdiğim kararın memnuniyetini yaşıyorum.

‘Petro’nun hırsları uğruna yaptıklarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
‘Petro’nun bu noktaya gelmesinin birçok nedeni var. Başından beri sürekli rekabet içinde olduğu arkadaşı tarafından onuru defalarca kırıldı. Çevresine ve hatta ailesine bile mahcup duruma düştüğü birçok şey yaşadı ve yavaş yavaş ‘Seyit’e karşı hırsı büyüdü.
Zaten içinde var olan rekabet duygusu bu durumlardan sonra düşmanlığa dönüştü. Belki başına gelen olaylar karşısındaki tepkileri, alıştığımızın dışında olabilir ama o da böyle bir adam... Hayata başka bir yerden bakıyor.

SAHNELER BULMACA ÇÖZMEK GİBİ

Sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz? Kötü adamı sevdirmek zordur...
Ben ‘Petro’ya kötü karakter diyemem. Sadece anlamaya çalışmak, onun tarafından bakmak gerek. Geçmişi peşini bırakmıyor, kendi canına mal olabilecek sırları başkalarının eline geçiyor... Seyirciye haklı taraflarını gösterdiğimizi düşünüyorum. Çünkü insanlarla konuştuğumda anlaşıldığını, ona hak verenlerin olduğunu görüyorum.
Bir taraftan “Kötü” deyip, aynı zamanda sevenler de yok değil.
Aslında seyirci kötü karakteri sevmez, sevdiği şey onu anlatma biçiminizdir. Her iki örnek de bizim başarılı olduğumuzu hissettiriyor.

Oynadığınız karakter sizi zorluyor mu?
Karakteri çıkarma dönemi benim için zordu ama yine üzerine çok düşünmeyi gerektiren zamanlar oluyor. ‘Petro’, derdini alışılagelmiş yollardan anlatan bir adam değil. O yüzden her sahne benim için bulmaca çözmek gibi. Bu karakteri oynamanın en keyifli tarafı bu zaten...

Bu rolle oyunculuğunuzdaki gelişimi gösterme şansı da yakaladınız...
Evet, mümkün olduğunca üzerine katmaya çalışıyorum zaten. Çünkü işimi seviyorum ve saygı duyuyorum.
Bu işte öğrenmenin sonu yok. Uzun bir yolculuk ve ben sonuna kadar devam etmek istiyorum.

“HAKKINI VERiYOR”

Birkan Sokullu, ‘Bana Hicran De’ dizisinde rol alan eşi Aslı Enver’in oyunculuğunu çok beğendiğini söylüyor: "Aslı'yı izlerken eşimi izliyor gibi değilim. Çünkü oynadığı rolün hakkını fazlasıyla veriyor ve ben karakterin hikayesine kapılmış buluyorum kendimi..."

BABA OLMAK İÇİN ERKEN

Ev­li­lik na­sıl gi­di­yor?
Ga­yet gü­zel gi­di­yor...

Eşi­niz As­lı En­ver'in de di­zi­si baş­la­dı. Yo­ğun­luk­tan do­la­yı gö­rü­şe­me­di­ği­niz za­man­lar olu­yor mu?
Evet ar­tık gö­rü­şe­bil­di­ği­miz za­man­lar çok kı­sıt­lı ha­le gel­di. Yo­ğun ça­lı­şan iki in­sa­nın ha­ya­tı... Ev­de faz­la va­kit ge­çi­re­mi­yo­ruz, hat­ta za­man za­man kar­şı­la­şı­yo­ruz di­ye­bi­li­rim (gü­lü­yor).

O den­ge­yi na­sıl ku­ru­yor­su­nuz pe­ki?
Boş gün­le­ri­mi­zi denk ge­tir­me­ye ça­lı­şı­yo­ruz. Öz­le­mek de gü­zel bi­zim için. İşi­ni se­ven iki in­san ol­du­ğu­muz için bu­nu so­run ha­li­ne ge­tir­me­miz müm­kün de­ğil. Kar­şı­lık­lı an­la­yış ve fe­da­kar­lık­la den­ge­de tut­ma­ya ça­lı­şı­yo­ruz.

Ço­cuk için er­ken mi?
He­nüz er­ken ama bir gün ol­ma­sı­nı is­ti­yo­ruz.

5 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteniİngiltere ve Amerika'da evi olduğunu söyleyen Aleyna Tilki'nin üzerindeki marka kıyafetlerin toplamının 45 bin 200 TL olduğu öğrenildi.Ayrıldıkları iddia edilen müzisyen çift Fatma Turgut ile Can Baydar, mekanların kapanış saatiyle birlikte yemek sonrası Nişantaşı’ndaki bir kebapçıdan ayrılırken objektiflere takıldı.'İbrahim Selim ile Bu Gece'nin yeni bölümüne oyuncu Büşra Develi, samimi itiraflarıyla damgasını vurdu. Develi, herkesin görüntüsünden dolayı ondan zarafet beklediğini ama göründüğünün aksine içinde bir sokak çocuğu barındırdığını itiraf etti.Semra San, yeni single çalışması ‘Sefil’le, dört yıl aradan sonra müzikseverlerle buluştu. Geçtiğimiz ay sosyal medyadan Sinan Akçıl ve Mustafa Ceceli’yle fotoğraf paylaşıp, merak uyandıran San’a, Akçıl şarkıda düet yaparak eşlik etti. ‘Sefil’, bugün DMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.Oktay Kaynarca, önceki akşam Bebek’te görüntülendi. Oyuncu, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi’yle ilgili, “Çok önemli ve değerli bir iş yapılmış” dedi. Kaynarca, yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi için, “Oranın bütün eleştirilere rağmen İstanbul’a yakışır ve önemli bir kültür merkezi olacağına inanıyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet