Geri Dön

Carrie Anne Moss: 40 yaşına girer girmez büyükanne rolü geldi

'The Matrix' filminin yıldızı Carrie Anne Moss, Hollywood'da karşılaştığı 'yaş ayrımcılığı' sorununa isyan etti. Moss, 40 yaşına bastıktan bir gün sonra kendisine büyükanne rolü teklif edildiğini söyledi.

Carrie Anne Moss: 40 yaşına girer girmez büyükanne rolü geldi

Dünyaca ünlü oyuncu Carrie Anne Moss, bir aktris olarak sektörde karşılaştığı 'yaş ayrımcılığı' hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdi. 53 yaşındaki oyuncu, 40’ıncı yaş gününden bir gün sonra kendisine büyükanne rolü teklif edildiğini söyledi.

The Hollywood Reporter’a konuşan Moss, “40’a gelince her şeyin değiştiğini duymuştum. Ama buna inanmadım; çünkü bu düşünce sisteminin içine gireceğime inanmadım. Ama 40’ıncı yaşıma girince bana gelen senaryoyu okudum ve menajerimle konuştuğumda benim zannettiğim rolün değil, büyükanne rolünün bana verildiğini söyledi” diye konuştu.

Carrie Anne Moss: 40 yaşına girer girmez büyükanne rolü geldi

"ANNELİĞİN DE ÖTESİNE GEÇTİM"

Carrie Anne Moss, "Belki biraz abartıyorum ama aniden oldu. Genç kızlıktan anneliğe, sonra da anneliğin de ötesine geçtim" ifadelerini kullandı.

'The Matrix' filminin yıldızı Moss, film endüstrisi için kendini değiştirmek istemediğini de sözlerine ekledi. 53 yaşındaki oyuncu, ayrıca kariyerindeki değişen bakışı 'acımasız' olarak gördüğünü belirtti.

"ÇOK FAZLA BASKI VAR"

Fransız ve Avrupalı kadın oyuncuları ciltlerinin görünümü konusunda daha özgüvenli bulduğunu söyleyen Carrie Anne Moss, "Ben de böyle olmaya uğraşıyorum. Bu işin içinde olmak kolay değil. Çok fazla dış baskı var" dedi.

FOTOĞRAFLAR: SPLASH NEWS

16 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni16 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet