Geri Dön

Edis davayı kaybetti! 1 milyon 387 bin TL...

Edis Görgülü ve şarkıcının eski menajerlik şirketi Bon Prodüksiyon Yapım arasındaki alacak davasında karar verildi. Mahkeme, Edis'in davacı şirkete 1 milyon 387 bin TL ödemesine hükmetti.

Edis davayı kaybetti! 1 milyon 387 bin TL...

"ALACAĞIMIZI TAHSİL EDEMEDİK"
Menajerlik şirketi, 2019 yılında Edis Görgülü'nün ortağı olduğu Palm Records şirketine karşı 1 milyon 287 bin TL'Lik alacak davası açmıştı. Bon Prodüksiyon ve Palm Records arasında ticari defter ve kayıtlar üzerinde yapılan incelemede, davacı menajerlik şirketinin Edis Görgülü'nün şirketinden alacaklı olduğuna karar verildi. Yazılı açıklamada bulunan Bon Prodüksiyon Yapım Şirketi'nin sahibi Bilal Oğuz "Üç tane davamız var, birini kazandık. 1 milyon 387 bini kazandık, fakat Edis ve babası dava sürecinde şirketi devrettiği için tahsilat alamıyoruz" dedi.

NE OLMUŞTU?
Bon Prodüksiyon menajerlik şirketi ile Edis Görgülü arasında 2018 yılında bir menajerlik sözleşmesi imzalandığı iddia edilmişti. 2019 yılında menajerlik şirketi ile Edis Görgülü arasında alacak verecek sorunları oluştuğu ve yolların ayrıldığı belirtilmişti. Tartışmaların ardından Görgülü'nün babasının, "Artık Edis'i menajeri ben olacağım" dediği iddia edildi.

ÜÇ AYRI ALACAK DAVASI
2019 Bon Prodüksiyon ile yollarını ayıran Edis, babası ile devam etmeye karar verdi. Daha sonra Edis Görgülü, ortağı olduğu Palm Records şirketine geçiş yaptı. Bunun üzerine Bon Prodüksiyon şirketi sahibi Bilal Oğuz, avukatı Doğuçay Yılmaz vasıtasıyla Edis Görgülü'nün borçlu olduğunu ileri sürerek toplam 3 milyon 400 bin TL'lik üç ayrı mahkemede alacak davası açmıştı.

"MENAJERLİK SÖZLEŞMESİ YAPILMADI"
Üç davadan biri olan ve Asliye Ticaret Mahkemesi'nde 1 milyon 387 bin TL'lik alacak davası görülüyor. Bon Prodüksiyon Yapım dava dilekçesinde, Edis Görgülü'nün menajerlik sözleşmesine uymadığını, kendisine olan borçları ödemediği iddiasında bulunmuştu. Edis Görgülü'nün avukatı ise menajerlik sözleşmesinin yapılmadığını, imza atılan sözleşmenin vekalet sözleşmesi olduğunu öne sürerek mahkemeden davanın reddedilmesi talep etmişti.

Magazin Haberleri Bülteni (7 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet