Geri Dön

‘EĞLENMEK EN DOĞAL HAKKIM'

Özlem Yıldız: "Hayatta her şeyi çocuğum için yapıyorum ama35 yaşında bir kadınım. Benim de sosyalleşmek, kafamı dağıtmak ve eğlenmek en doğal hakkım"

Eşi Sinan Serter’den boşandığından beri attığı her adım, söylediği her söz merak edilen sunucu Özlem Yıldız, hakkında merak edilenleri Hafta Sonu dergisine anlattı. Demir adında bir oğlu olan ünlü sunucu, hayattaki önceliğinin oğlu olduğunu anlatsa da, mutluluğu yeniden yakalamaya çalıştığını söyledi.

Mesleki olarak dönüm noktanız ‘Sabah Şekerleri’, ‘Çarkıfelek’ günleri miydi?
Aslında ben VJ’lik yapıyordum. O dönemki yayın yönetmeni Faruk Bayhan ‘Çarkıfelek’te hostes olabilmem için diğer kanalla irtibatımı kesmemi istemişti. Fakat ‘Çarkıfelek’ de henüz başlamadığı için, hostes adı altında bir şey yapmak istemedim. Sonra kısmet, oradaki arkadaş evlenince “Öbür tarafı da yapabilirsin” diyerek çağırdılar. Ardından Faruk Bey’den telefon geldi “Bu sezon sana ‘Sabah Şekerleri’ni vereceğim” dedi. ‘Sabah Şekerleri’ de Şebnem Dönmez’le başlamış, adından söz ettiren bir program. Bana bunu söylediği anı hiç unutmuyorum; çığlık atıp, zıplayarak elimde ne varsa havaya fırlattım! O yüzden o benim ilk dönüm noktamdır. Arkasından da tabii ki

‘Çarkıfelek’ geldi.

Sonra evlendiniz ve meslekten uzaklaştınız. Bugün düşününce bu karar hata mıydı?

Tabii ki bu işte arayı çok uzatmamak lazım. Ara vermek çok doğru bir şey değil. Tanınırlığınızı, isminizin bilinirliğini devam ettirmek için bir şekilde var olmanız gerekiyor. O dört sene çok uzundu benim için. O zaman o kararı verirken

“Bir gün mesleğe dönerim” diye düşünmeden verdim.

Yıllarca çalıştıktan sonra nasıl kolaylıkla bu kararı verebildiniz?
Çocuğuma bakarım, evimin kadını olurum diye düşündüm. Be-nim için artık bütün hayat oydu, mutluydum. Evliliğin de fedakarlık gerektiren bir şey olduğunu düşünüyordum ki, hâlâ öyle düşünüyorum.

Evliliğiniz niye bitti?
Artık duygusal bir şey hisset-miyorum ama benim en yakın arkadaşım oldu. Yan yana gelmemiz oğlumuz Demir’i çok mutlu ediyor. Geçen gün boşanmanın ne demek olduğunu konuşuyorduk. Bir arkadaşının annesi ve babası boşanmış. “Ama siz ayrılmadınız ki” dedi. “Demir’ciğim biz de boşandık babanla. Ben artık Öz-lem Serter değilim” dedim. “Siz ayrılmadınız sadece ayrı evlerde yaşıyorsunuz” dedi bana. Şunu biliyorum ki; babasının bundan sonra hayatına girecek kadın yine ben olmalıyım, benim hayatımda da sadece babası olmalı diye bir şey var kafasında.

Şu günlerde neler yapıyorsunuz?

Kanaltürk’te ‘Bana Bir Şey Olmaz’ diye, iş güvenliğiyle alakalı haftada bir gün yayınlanan bir program yapıyorum. Devam edip etmeyeceği belli değil. Aynı kanalda başka bir şey yapmam söz konusu. Şimdi görüşmelere devam ediyorum.

ÖNCE OĞLUM SONRA BEN

Sizinle ilgili eleştirilerden biri; çok geziyo olduğunuz. Çok mu çıkıyorsunuz gerçekten?
Bu benim işimin bir parçası... Yaptığım iş gereği sosyal hayatın içinde olmam gerekiyor. Tabii ki sosyal çevrenin içine gireceğim, arkadaşlarımla vakit geçireceğim. Sonuçta ben de etten, kemikten bir insanım. Benim de sosyalleşmek, kafamı dağıtmak, arkadaşlarımla sohbet etmek, eğlenmek en doğal hakkım. Ama bunun çizgisini ayarlayarak yapmak zorundayım. Mesela şu an okula giden bir çocuğum var. Doğal olarak hafta içi her gün 16.30’da evdeyim, onun ödevini yaptırıyorum. Önce çocuğum, sonra ben!

SUÇLAMALARA YANIT VERDİ: YUVA DAĞITMAM

Mersinli işadamı Mustafa Elgin ile birlikte olduğu öne sürülen Özlem Yıldız, Elgin'in evli olduğunun ortaya çıkması üzerine 'Söylemezsem Olmaz' programına katılarak şunları söyledi: "Ben konuşmadıkça hakkımdaki yorumlar artıyor. Hayatta evli bir adamla ilişki yaşamak, yuva dağıtmak gibi bir vebalin altına girmem. Ben o isimle 1 haftadır tanıştığımı şahitle-rimle ispat ederim. Biz tanıştı-ğımız gün boşanma davasının günü bile belliydi..

ACELECi DAVRANIYOR

Aşık olursanız bu düzenin bozulacağından korkar mısınız?
Bunu boşanma kararını verirken düşündüm. Hayatta her şeyi çocuğum için yapıyorum. Ama sonuçta ben de 35 yaşında bir kadınım. Daha hayatımda belli şeyleri yaşayacak çok uzun bir sürem var. Doğal olarak sadece Demir’e yönelik bir hayat yaşamak çok da doğru bir şey değil. Çünkü yarın öbür gün Demir evlenip gidecek, yuvasını kuracak. Benim de birtakım şeyleri devam ettirmem, mutluluğu yakalayabilmem çok önemli ama aceleci davranmıyorum. Çocuğum olduğu için sorumluluklarım çok fazla.

Magazin Haberleri Bülteni (9 Temmuz 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber