Geri Dön

Ekşi Elmalar oyuncuları kim, konusu nedir? Ekşi Elmalar filmi ne zaman, nerede çekildi?

Ekşi Elmalar filmi, 2016 yılında vizyona girdi. Filmin başrollerinde Yılmaz Erdoğan ile birlikte Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı, Devrim Yakut gibi isimler yer alıyor. Filmin çekimleri Ege'de yapıldı. İşte, Ekşi Elmalar filmi oyuncu kadrosu ve konusu...

Ekşi Elmalar oyuncuları kim, konusu nedir? Ekşi Elmalar filmi ne zaman, nerede çekildi?

Dram filmi Ekşi Elmalar'ın yönetmen ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan üstleniyor. Erdoğan, filmi başrollerinden biri olarak da ekrana geliyor. Yerli film, Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinde Seçici Kurul Özel Ödülü aldı.

KONUSU

Sert mizacıyla tanınan Belediye Reisi Aziz Özay'ın kent çapında meşhur iki özelliği daha vardır: Biri herkesin imrendiği meyve bahçesi, ikincisi de evlenme çağına gelmiş, birbirinden güzel 3 kızı. Kasaba merkezine inmeyen, insan içine çok çıkmayan kızların taliplisi ise çoktur. Aziz Bey'in eşi Ayda ve kızları Muazzez, Türkan ve Safiye'nin öyküleri 1970'li yılların sonunda Hakkari'de başlar ve 1990'lı yılların sonunda Antalya’ya dek uzanır.

OYUNCULARI

Yılmaz Erdoğan - Aziz Özay

Farah Zeynep Abdullah - Muazzez Özay

Songül Öden - Türkan Özay

Şükran Ovalı - Safiye Özay

Devrim Yakut - Ayda Özay

Şükrü Özyıldız - Özgür

Fatih Artman - Hatip

Ersin Korkut - Şino (Mavi Gözlü)

Caner Cindoruk - Servet

Cezmi Baskın - Osman

Kıvanç Baran Arslan - Cevdet

EKŞİ ELMALAR FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Yılmaz Erdoğan filmlerinden olan Ekşi Elmalar'ın çekimleri 2016 yılında Muğla Köyceğiz, Ortaca ve Marmaris ilçelerinde gerçekleşti. 

Ebru Şallı eleştirilere 'teve2 Magazin Masası'nda cevap verdiEbru Şallı'nın acı günü... teve2’de; sunuculuğunu Esin Övet, Ebru Şancı ve Timuçin Güner'in yaptığı, hafta içi her gün saat 11.00’de canlı yayınla ekrana gelen 'teve2 Magazin Masası'na, geçtiğimiz günlerde sabaha karşı babası Şükrü Şallı'yı kaybeden Ebru Şallı telefonla bağlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber