Geri Dön

Elif Kaya: Bu gerçekten başarı öyküsü

Şarkıcı Elif Kaya, Kütahya'nın, zanaat ve halk sanatları alanında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından 'Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilmesinin büyük bir başarı öyküsü olduğunu ifade etti.

Elif Kaya: Bu gerçekten başarı öyküsü

Halk konseri sonrası Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş'la birlikte çini sanatçısı İsmail Yiğit'i ziyaret eden Elif Kaya, Yiğit'in eserlerine hayran kaldı. Kaya, atölyede eline fırça alıp bir süre çini deseni yaptı.

Kütahya'nın sanat ve sanatçı şehri olduğunu dile getiren Kaya, "Kütahya'da olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Sanatın içinde olup bir de çini boyama fırsatı bulduğumuz için de ayrıca şanslıyım. Kütahya'da olduğumuz için çok duyguluyum. İnsanın tüm duyguları, adeta çiniye yansıyor. Eserler, bizim varoluşumuzu da yansıtıyor bence. Kütahya'nın UNESCO tarafından zanaat ve halk sanatları alanında 'Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilmesi ayrı bir gurur vesilesi. Bu gerçekten bir başarı öyküsü. Bu hususta emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Yiğit, ziyaret sonrası Elif Kaya'ya çini eserini takdim etti.

Magazin Haberleri Bülteni (26 Kasım 2020)İşte magazin dünyasının öne çıkan haberleri...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet