Geri Dön

Genç oyuncudan büyük başarı

Genç oyuncu Begüm Akkaya, Berlinale Talent Campus’e kabul edildi.

Genç oyuncudan büyük başarı

Oyuncu Berlin’de gerçekleşen Berlinale Film Festivali kapsamında her sene yönetmenlik, senaryo yazarlığı, yapımcılık, oyunculuk, görüntü yönetmenliği ve kurguculuk gibi sinemanın çeşitli dallarında faliyet gösteren kişileri destekleyen özel bir program olan yetenek bölümünde ders almaya başladı.

Geçmiş eğitimcileri arasında Nuri Bilge Ceylan, Keanu Reeves, Andie MacDowell, Wong-Kar Wai ve Mike Leigh gibi dünyaca ünlü pek çok ismin yer aldığı Berlinale Talents Campus’e kabul edilen Akkaya, “Programa bu yıl 133 ülkeden, 3 bin 100 başvuru arasından seçildim. ‘Yeni Yetenek/Geleceğin Umut Vaad Eden Oyuncusu’ olmaya hak kazandım. Şu an Leonardo DiCaprio, Hilary Swank, Juliette Binoche ve Margot Robbie gibi ünlülerin oyuncu koçu olan Jean- Luis Rodrigue’den eğitim alıyorum. Kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum” dedi.

Yıldırım Mayruk'tan ağlatan vedaTürk modasının ünlü terzilerinden Yıldırım Mayruk (1960-2020) ve "Terzi Yamağı" Barbaros Şansal (1990 -2020), tarihi Fişekhane’de gerçekleşen jübileyle meslek hayatlarına veda ettiler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber