Geri Dön

Kenan Doğulu’ya büyük şok!

Kenan Doğulu’nun 1962 model Cadillac aracının plakasının, 2019 model Porsche marka başka bir otomobile tescilli olduğu ortaya çıktı.

Kenan Doğulu’ya büyük şok!

Şarkıcı Kenan Doğulu, Yenikapı’daki konserini YouTube kanalında paylaştığı görüntülerde, “Sahneye kendi arabamla geleceğim” demişti. Şarkıcının 26 Haziran’da Yenikapı’da gerçekleştirdiği konserine geldiği, yaklaşık değeri 1 milyon TL olan 1962 model Cadillac aracının plakasının, 2019 model Porsche marka başka bir otomobil üzerine tescilli olduğu ortaya çıktı. Sanatçı, Yenikapı’daki konserini YouTube kanalında paylaştığı görüntülerde, “Sahneye kendi arabamla geleceğim” demişti. Doğulu’nun Cadillac aracının plakası, önceki akşam Yeniköy’de başka bir lüks araçta görüldü. Aynı plakanın Aralık 2019’da bir petrol şirketi adına, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Porsche marka araç üzerine tescillendiği öğrenildi. Sanatçının konuyla alakalı söyleyecekleri, merak konusu oldu. 

Araç sahiplerini ne gibi cezalar bekliyor?

Sahte plaka uygulaması Türk mevzuatında şu şekilde cezalandırılıyor:
1- Başka bir araca tescilli veya sahte plakayı takan veya kullananlara 5 bin TL idari para cezası verilir ve araç trafikten men edilir. Ayrıca bu kişiler Türk Ceza Kanunu’nun 204’üncü maddesi hükmüne göre cezalandırılır.
2- Türk Ceza Kanunu Madde 204- (1) Bir resmi belgeyi sahte olarak düzenleyen, gerçek bir resmi belgeyi başkalarını aldatacak şekilde değiştiren veya sahte resmi belgeyi kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Murat Övüç'ten Yeşim Salkım'a şoke eden sözler! Gündem oldu...Sosyal medya Murat Övüç'ün görüntülerini konuşuyor. Murat Övüç, daha önce tartışma yaşadığı şarkıcı Yeşim Salkım'a cinsiyetçi küfür etti. O anları sosyal medya hesabından paylaşan Yeşim Salkım ise, "Keşke o ağzından çıkanı duysan. Unutma kontrolsüz güç güç değildir. Bu ülke çok gördü senin gibileri, yok oldular. Yazık sana" diyerek tepki gösterdi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber