Geri Dön

Kerimcan Durmaz'ın 'kulağını çekin' dediği kişi ünlü şarkıcı çıktı!

İstanbul polisinin Savaş S.'nin elebaşı olduğu 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerden 5'i tutuklandı. Soruşturma kapsamında DJ ve sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ın, Arto olarak tanınan şarkıcı Harutyan Dalga’yı 'Kulağını çekin' diyerek tehdit ettirdiği iddiasıyla ifadesi alındı. Durmaz, suçlamayı kabul etmedi.

Kerimcan Durmaz'ın 'kulağını çekin' dediği kişi ünlü şarkıcı çıktı!

Sarallar olarak bilinen suç örgütünün alt grubu olduğu öne sürülen Savaş S. yapılanmasına yönelik operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. İstanbul İzmir, Manisa ve Rize'de eş zamanlı olarak düzenlenen baskında 9 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 2 tabanca ve 128 mermi ele geçirildi. Haklarında; tehdit, yağma, gasp ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma gibi 11 suç isnad edilen şüpheliler, Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

KERİMCAN DURMAZ’IN İFADESİ ALINDI

Sözcü'de yer alan habere göre; soruşturma kapsamında Kerimcan Durmaz’ın da şüpheli olarak ifadesinin alındığı öğrenildi. İddiaya göre; Kerimcan Durmaz, sosyal medyada Arto’yla tartıştı ve karşılıklı hakaret edildi. Bu paylaşımlarla alakalı ünlü DJ, “Kulağını çekin” diye örgütten yardım istedi. Emniyet’teki ifadesi alınan Durmaz, iddiaları reddetti. Polis bu iddiaları örgüt üylerine de sordu. İddiaya göre, şüphelilerden biri, “Kerimcan’ı severiz. Sosyal medyadaki iddiaları görünce aralarındaki sorunu bitirmek için iki tarafından hatrını saydığı birinden sorunun giderilmesi için ricacı olduk" dedi.

ÜNLÜ ŞARKICININ DA İFADESİ ALINDI

Polis, örgüt üyelerinin Şarkıcı Gizem Kara’yı da tehdit ettiği iddiası üzerine çalışma yaptı. Teknik takip sırasında belirlenen iddia üzerine Gizem Kara, ifade vermek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne çağırıldı. Emniyette ifade veren Kara’nın tehdit edilmediğini söylediği öğrenildi.

BEŞ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Emniyet’teki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye gönderildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Savaş S.’nin de aralarında bulunduğu 5’i tutuklanırken 4 şüpheli serbest bırakıldı.

Murat Övüç'ten Yeşim Salkım'a şoke eden sözler! Gündem oldu...Sosyal medya Murat Övüç'ün görüntülerini konuşuyor. Murat Övüç, daha önce tartışma yaşadığı şarkıcı Yeşim Salkım'a cinsiyetçi küfür etti. O anları sosyal medya hesabından paylaşan Yeşim Salkım ise, "Keşke o ağzından çıkanı duysan. Unutma kontrolsüz güç güç değildir. Bu ülke çok gördü senin gibileri, yok oldular. Yazık sana" diyerek tepki gösterdi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber