Geri Dön

Nejat Uygur, Bilecik'te anıldı

Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu ve komedyen Nejat Uygur, Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali'nde anıldı.

Nejat Uygur, Bilecik'te anıldı

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki festivalde, Tülay Doğan'ın yazıp yönettiği, 'Annem 40 Yaşında Babaannem 20' adlı oyun sahnelendi.

Suzan Aksoy, Kemal Kuruçay, Ercüment Doğan, Ayça İnci, Fırat Çöloğlu, Müge Uyar, Hilal Sakalıbüyük ve Nejmi Aykar'ın sahne aldığı oyun, sanatseverlerin beğenisini topladı.

Etkinlikte, Nejat Uygur'un sahne aldığı oyunlardan kesitlerin sergilendiği slayt gösterimi ayakta alkışlandı. Uygur'un ölümünün beşinci yılı dolayısıyla belediye tarafından vatandaşlara helva dağıtıldı.

Tiyatro sanatçısı Suzan Aksoy, herkesin yerinin doldurulabileceğini ancak bazı oyuncuların yerinin doldurulamayacağını belirterek, "Rahmetli Uygur'un yeri doldurulamaz. Kendisi bir değerdir. Benim için çok önemli bir insan. Onu çok seviyoruz. Tiyatroya ve sanata verdiği katkı, biz onları izleyerek bu mesleği seçtik" şeklinde konuştu.

Kemal Kuruçay da Uygur'u saygıyla andıklarını söyleyerek, yerinin hiçbir zaman doldurulamayacağını dile getirdi.

Magazin Haberleri Bülteni (6 Ağustos 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber