Geri Dön

Oscar'a 3 Türk jüri

Akademi, azınlık mensubu ve kadın üyelerinin sayısını artırmak için 683 kişiye davetiye gönderdi. Nuri Bilge Ceylan, Deniz Gamze Güven ve Gökhan Tiryaki davetiye gönderilen isimler arasında...

Oscar'a 3 Türk jüri

Dünyanın en prestijli sinema ödüllerinden Oscar'ı dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 2020'ye kadar kadın ve etnik azınlıklardan gelen üyelerinin sayısını iki katına çıkarmak amacıyla 59 ülkeden 683 kişiye davetiye gönderdi. Davetiye gönderilenlerden yüzde 46'sı kadınlardan, yüzde 41'i etnik azınlık mensuplarından oluşuyor. 683 kişi arasında üç ünlü Türk isim de bulunuyor.

'MUSTANG' İLE OSCAR ADAYI OLMUŞTU

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, ilk filmi ‘Mustang’le en iyi yabancı film dalında Oscar’a aday olan Deniz Gamze Güven ve görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki davetiye giden isimler arasında... Davetiye gönderilenlerin üye olmayı kabul etmesi durumunda Akademi'nin kadın üyelerinin oranı yüzde 25'ten yüzde 27'ye, azınlık gruplarından üyelerinin oranı da yüzde 8'den yüzde 11'e yükselecek.(Akşam)

'Yargı'nın Eren Komiser'i Uğur Aslan türkü söyledi! Sosyal medyada gündem olduKanal D ekranlarında yayınlanan 'Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki konuklarının arasında yer alan Uğur Aslan, söylediği türkülerle hem program sunucuları Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'yi mest etti hem de mimik ve hareketleriyle sosyal medyada viral oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber