Geri Dön

'Oyunculuk bitmeyen tutku'

Star TV’de ekrana gelen, ‘Dolunay’ dizisinde Engin karakterine hayat veren Balamir Emren, “80 yaşıma geldiğimde de bir karakteri oynarken daha gidecek yolumuz var diyebileceğim” dedi.

'Oyunculuk bitmeyen tutku'

Yeni dizisi, ‘Dolunay’la ekrana dönen Balamir Emren’le projesini, senaryo seçimini ve oyunculuk hayatını konuştuk.

- ‘Dolunay’ dizisine nasıl dahil oldunuz?

Menajerim Tümay Özokur tarafından yönlendirildim. Yapım şirketiyle birkaç aydır görüşüyorduk. Çok istediğim bir projeydi.

- Canlandırdığınız Engin, nasıl biri?

Akıllı, finans konusunda uzman, karizmatik, candan ve çapkın diyebiliriz. Engin’le aslında genel tabloya bakarsak çapkınlığı dışında çok benziyoruz. Zaten kendi doğallığımdan da oldukça fazla katıyorum bu karaktere...

- Rol arkadaşınız Can Yaman nasıl biri?

Bir aylık zaman insanı tanımak için oldukça az bir süre ama Can, iyi biri... Akıllı ve yaşına göre gayet olgun. Bu işin matematiğini de güzel çözmüş... Birlikte iyi bir iş çıkaracağımızı düşünüyorum.

- ‘Dolunay’ dizisinin başarısını neye bağlıyorsunuz?

Öncelikle kurulan muhteşem ekibe bağlıyorum. Yapımcılarımızdan yönetmene, oyuncusundan, teknik ekibe, senaristlerimize kadar öyle pozitif bir hava var ki sette, inanın herkesin bireysel başarısını bile pas geçiyorum. Bu da bir şekilde seyirciye geçiyor.

- Senaryo seçiminiz nasıl oluyor?

Yaklaşık 10-11 senedir oyunculuk yapıyorum. Artık başarılı olacak projelerden başka bir işte çalışmak istemiyorum. Sırf bu yüzden son iki senede televizyona iş yapmadım, sadece sinema filmleri çektim. Bundan sonra karakteri çok içime sindirsem bile genel hikayeden etkilenmediğim bir işi kabul etmeyeceğim.

- Balamir Emren oyunculuğun neresinde?

Oyunculuk bitmeyen bir meslek ve aynı zamanda tutku. 80 yaşıma geldiğimde, ‘Daha gidecek yolumuz var’ diyebileceğim.

- Hangi rollerde oynamazsınız?

Türkiye’de az çok cast sistemi belli. Kim kime benziyorsa o isteniyor. Ben hakkını verebileceğim rollerde olmak istedim bugüne kadar. Bundan sonra da bu şekilde devam etmek istiyorum.

- Tiyatro mu, dizi mi? Yoksa sinema mı sizi daha çok etkiliyor?

Tiyatro hiç yapmadım, beni pek çekmedi. Sinemayla diziyi kıyasladığımızda birçok oyuncu, beyazperdeyi tercih eder. Ben başarılı bir diziyi sinemaya tercih ediyorum. Sebebi de kendimi ekiple uzun süre içinde daha iyi hissetmem ve bunu da seyirciye tam doğallıyla verebilmemdir.

Oyunculuk bitmeyen tutku

‘Her andan zevk alıyorum’

- Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?


Herkesin yaşama geliş nedeni olduğuna inanıyorum. Bu noktada birkaç tanıdığımdan yapabileceğime dair olumlu görüşler alıyordum fakat her şey zorla bir ajansa yazılmamla başladı. Ardından iki tane reklam filmine fotoğraftan seçildikten sonra, günümüze uzanan bir yolculuğun içinde buldum kendimi.

- Neden oyunculuk?

Kimilerinin egosunu cilalaması, kimilerinin ise şan şöhret isteği yüzünden bu işi yaptığını görüyorum. Bu yüzden de işler kötü gittiğinde, psikolojik bunalımlar en çok sanat camiasının içinde oluyor. Ben Allah vergisi bir empatiye sahibim. Doktorla doktor, boyacıyla boyacı olabiliyorum. Zaten gün içinde böyle keyifli yaşayabiliyorken, niçin bu işten para kazanmayayım? Kendimi en iyi ifade ettiğim işi yapıyorum ve her anından çok büyük zevk alıyorum.

7 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni7 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet