Geri Dön

“ROLÜ 25 SAATTE KAPTIM”

Dram ve diyalogların kraliçesi Hayley Atwell, ilk kez bir aksiyonla, “İlk Yenilmez: Kaptan Amerika’yla karşımızda. Güzel yıldız, kendisine yeni bir türün kapısını açan rolünü anlatıyor

* Peggy Carter rolünü nasıl aldınız?
Uzun bir seçme süreci yaşandı. Önce yönetmen Joe Johnston’la bir araya geldim. Oradan ayrılırken “Rolü aldım mı bilmiyorum fakat bir arkadaş edindim galiba” diye düşünüyordum. Birkaç hafta sonra Joe ve bazı yapımcılar için okuma provası yapmam istendi, sonra kostümlü, makyajlı ve saçlı bir ekran testi yapıldı. Neredeyse tüm gün sürdü ve filmin bir mini versiyonu gibiydi. 25 saat içinde rolü bana teklif ettiler! Gerçek üstü ve muhteşem bir deneyim oldu.

* Daha önceki çalışmalarınızdan çok farklı...

Evet, daha önce yaptıklarımdan çok farklı. Öncelikle bütçe olarak devasa! Ayrıca benim için yeni bir tür, daha önce bir aksiyon-macera filminde oynamamıştım. Çok sayıda dram ve diyalog ağırlıklı filmde oynadım. O yüzden farklı bir şeyler yapma fırsatı bana çok cazip geldi. Bu yüzden farklı ve yapmak istediklerime daha yakın bir şey yapma fırsatını çok iyi karşıladım. Bu film önümde yeni bir yol açtı.

* Bu kadar büyük bir filmde yer almak nasıldı?
Başlarda biraz korktum ancak bu projeye katılan herkes büyük bir heyecan duyuyordu. Marvel’dekiler yaptıkları işe gerçekten hayranlar. Bu yüzden her şeyin son derece iyi düşünülmüş olduğunu ve ayrıntılara ne kadar önem önem verildiğini anladım. Stüdyoya girip çizimleri görmek, her bir birimin filmle ne kadar ilgili olduğunu hissetmek, sadece bizler için yaratılmış olan bir dünyaya adım attığımı hissettirdi bana.

* Sizin gözünüzde Peggy Carter kimdir?
Karakterim, orduda Tommy Lee Jones’un karakteriyle birlikte çalışıyor. Silah kullanma ve kötü adamları kovalama konusunda son derece yetenekli, tüm bunları yaparken güzelliğini de koruyor. Peggy, süper askere dönüştürülmek üzere doğru adamın arandığı bir deneyde çalışıyor. Bunun için Steve Rogers’ı buluyorlar. Onun macerasının başından itibaren yanında yer alıyor.

* Aralarındaki ilişki hakkında ne söyleyebilirsin?
Peggy ile Steve Rogers arasındaki ilişki başlarda gergin başlıyor. Peggy’nin mücadeleci bir kişiliği var ve son derece kararlı. Kadınlar konusunda pek başarılı olamamış olan Steve açısından bunlar biraz ürkütücü geliyor. Peggy ise onu dürüst, iyi kalpli ve nazik bir insan olarak görüyor ve bu açıdan onu çekici buluyor. Sonra Steve’in kasları geliştikçe bir şeyler değişiyor ve aralarında daha cinsel bir çekim doğuyor.

* Role nasıl hazırlandınız?

Haftada altı gün, tehlikeli sahnelerle ilgili olarak çalıştım, koştum ve silah eğitimi aldım. Çok hoşuma gitti. Başlangıçta Peggy’nin sadece tabancası vardı: filmin sonunda makineli tüfek kullanıyordum çünkü havaya girmiştim.

* Chris Evans nasıl biri?
Chris son derece eğlenceli ve kendini tamamen işine veriyor. Bu kadar sevilen bir karakteri canlandırmanın sorumluluğunu biliyordu ve bunu benimsedi. Bu şekilde rolüne getirdiği ayrıntılar, Kaptan Amerika’nın iç dünyasını görmenizi sağlıyor. Ayrıca çok iyi bir step dansçısı ve şarkıcı.

* Tommy Lee Jones nasıldı?
Onunla sadece birkaç sahnede oynadım ve gerçekten de efsane. Çok eğlenceli biri ve biz İngilizlerin sevdiği türden bir mizah anlayışına sahip. Geliyor, yapması gerekeni yapıyor ve sonra balığa gidiyor ya da opera yazıyor. Tommy Lee Jones çok dalda yetenekli olan insanlardan biri! Onunla çalışmak bir onur ve ayrıcalıktı.

* Hugo Weaving hakkında ne diyebilirsiniz?
Hugo muhteşem biri. Kostüm, saç ve makyaj testleri sırasında onu görünce “Aman Tanrım, bu Hugo Heaving!” diye düşünmüştüm. Onu bir sonraki görüşümde Red Skull kostümündeydi ve korkmuştum. Ona yaklaşmaya cesaret edemedim! Ayrıca güzel bir mizah anlayışına sahip ve onunla çalışmak eğlenceliydi.

* Yönetmen Joe Johnston’la çalışmak nasıldı?
Joe çok sevimli ve herkese karşı nazik ve sabırlı. Ne istediğini çok iyi biliyor. Galiba bu yüzden çekimlerde çok sakin. Bana gelince, bu ölçekte bir filmde çalışırken ona güvenmek ve yönetmen olarak yönlendirmelerine uymak çok önemliydi.

* Karakterinizin hikayedeki rolü ne?
Peggy’yi bazı aksiyon sahnelerinde görüyorsunuz ve çok şey yapabilecek kapasitede. Erkeklere katılıyor, kötü adamlarla savaşıyor ve kendini savunuyor. Özellikle de kendisine karşı bir hareket olduğunu düşündüğünde. Keşke tam olarak neler yapabileceğini görebileceğimiz bir rol olsaydı.

* Filmin genel görünümünü nasıl tanımlarsınız?
Klasik kitsch tarzında bir film. 40’ların kendine has bir tarzı olan bir fantazi dünyasında geçiyor.

* Peki ya karakterinizin genel görünümü?
40’lı yılların kadınlarında, hangi sınıf ya da konumda olurlarsa olsunlar, kusursuz görünmelerini sağlayan bir şey vardı. Peggy’de de bu parıltının olmasını sağlamaya çalıştık.

17 Ocak 2021 Magazin Haberleri Bülteni17 Ocak 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet