Geri Dön

SCIENTOLOGY TAKiBE ALDI

Tom Cruise’la boşanma kararı alan Katie Holmes, Scientology tarafından takip edildiğinden şüpheleniyor.

SCIENTOLOGY TAKiBE ALDI

Öte yandan medya devi Murdoch da Cruise-Holmes ayrılığındaki gizeme sessiz kalamadı ve tarikatla ilgili eleştirilerini sıraladı.

Magazin sitesi TMZ, geçen cuma Tom Cruise’la şok boşanma kararıyla gündeme gelen Katie Holmes’un izlendiğinden şüphelendiğini açıkladı. İddiaya göre Holmes, boşanma kararını açıklamadan günler önce iki gizemli adam tarafından takip edilmeye başlandı. Mercedes marka bir araçla izlenen Holmes’un yakınları adamların paparazziye benzemediklerini, güneş gözlükleriyle daha çok eski askerleri andırdıklarını söyledi. Scientology Kilisesi takip olayını reddetse de Holmes’un New York’ta yaşadığı apartmanın çevresinde gizemli korumaların eksik olmadığı biliniyor. Nicole Kidman’la boşanmasını sağlayan avukatı tercih eden aktörün, Holmes’un Suri’nin velayetini almasını engellemek amacıyla boşanma işlemlerini New York’tan Kaliforniya’ya taşımak için harekete geçtiği söyleniyor.

SCIENTOLOGY TAKiBE ALDI

Clearwater’daki Scientology binası.


“Garip bir şeyler var”
Öte yandan İngiliz medya imparatoru Rupert Murdoch da Twitter’ından yorumda bulunarak dikkatleri bir kez daha dünyanın en gizemli tarikatlarından birine çekti. Murdoch, “Holmes ve Scientology hikayesindeki gelişmeleri izliyorum. Bu insanlarla ilgili bir şeyler garip, belki de hatta şeytani” diye yazdı. Ayrıca Cruise’un tarikatın önde gelen iki veya üçüncü ismi olduğunu söyledi. Çok ilgi gören bu yorumların ardından tarikatın sempatizanları tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Murdoch geri adım atmadı.

“HOLLYWOOD MASALI YAŞAYAMADI”

Yakınlarına göre Holmes’un kapalı kapılar ardında yaşadığı hayat romantik bir Hollywood masalından oldukça uzaktı. Eşiyle Clearwater’daki Scientology merkezinin farklı bölümlerinde yaşamaktan duyduğu rahatsızlık, Cruise’un rol alacağı projelere karışması, hatta ismini bile değiştirmeye çalışması (‘Katie’ yerine ‘Kate’ isimini kullanmasını istiyordu) ayrılık nedenleri arasında gösteriliyor. Crusie’un Scientology‘yle giderek güçlenen bağı Holmes’un altı yaşındaki kızları Suri için endişelenmesine neden oluyordu. Cruise’un, Suri’ye tam bir yetişkin gibi davranması eşiyle kavga sebeplerinden biriydi. Babasının, kızının tüm hayatına dair kararlar almasından rahatsızlık duyan Holmes, Mrs. Cruise olarak kaldığı sürece hiçbir şey değiştirmeyeceğinin farkındaydı.

ÜNLÜ SCIENTOLOGY ÜYELERİ

John Travolta, Juliette Lewis, Kelly Preston, Priscilla Presley, Kirstie Alley Scientology tarikatına bağlı ünlü isimler arasında geliyor.

Magazin Haberleri Bülteni (27 Kasım 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan haberleri...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet