‘ARİF V 216’ HANGİ KANALDA

'Arif V 216', yeni yılın en çok konuşulan filmi oldu ve olacak. Beğenenler, beğenmeyenlere anlatıyor. Gişesi de, en iyi Cem Yılmaz filmi olacak gibi... Malum, filmler önce sinemalarda sonra paralı kanallarda gösterilir. Sonra sıra, açık kanallara gelir. Peki bu filmi, hangi kanal yayınlayacak? TV8 yani Acun Ilıcalı, işin başında olayı bitirmiş duyduğum kadarıyla... Cem Yılmaz’la iyi anlaştıkları basından anlaşılıyor. Ee TV8’de yılbaşı gecesi programında da elinden gelen şovu sundu Cem Yılmaz. Sordum kanala, “Evet biz aldık” dediler. Peki ne zaman yayınlanır? Sinema salon yolculuğunun uzun süreceği belirtiliyor. Sonra paralı kanal yolculuğu var. Bu arada büyük olasılıkla Digiturk platformunda yayınlanacak. İyi iş yapan yerli filmleri kaçırmadığı söyleniyor.
Örnek ‘Recep İvedik 5’, şu an bu platformda gösteriliyor. ‘Arif V 216’nın da burada yer alacağı konuşuluyor. TV8’deki yayının ise, 2019’u bulması bekleniyor.

Gişe filmleri hangi kanalda?

Reklamı, gişesi iyi olan ve merak edilen filmlerin ekran yolculuğu nasıl olacak? Bir hatırlatayım mesela ‘Ayla’... Bu filmin açık kanal yayın haklarını FOX aldı. Şener Şen’in başrolünü oynadığı ‘Yol Ayrımı’ da FOX’ta yayınlanacak. TV8, Elçin Sangu ve Barış Arduç’un ‘Mutluluk Zamanı’ filmine talip oldu. Bu kanallar, filmleri birden fazla oynatma hakkını elde ediyor ve zaman içinde de gösteriyor. Yani her daim ‘reyting’ ve reklam garantili projeler oluyor. Özellikle TV8, bu konuda bir adım öne çıkıyor.

‘ARİF V 216’ HANGİ KANALDA‘BİR DİZİ ÇEKELİM’ DEMİŞLER

Ev ahalisi, hem Kadir Doğulu’yu hem de Melisa Sözen’i sever. Mustafa Uğurlu için, “Şöyle kendini gösteren bir başrol oynasa” derler. Bu isimler, ‘Babamın Günahları’nda bir araya geldi.
Ne aşklarının, ne hayal kırıklıklarının ne de savaşları-nın rengini, kokusunu ve ruhunu verebiliyorlar.

Özet böyle... Mesele oyuncularda değil. Bir bütün olarak sunumda... Ev ahalisi, müziğin bu kadar önde olmasından rahatsız oldu. Bu bizim dizilerin genel hastalığı... İnsanların müzik rehberliğinde dizi izlemesini istiyorlar, bunu da kafamıza soka soka verdiklerini zannediyorlar. Bu arada Kore ihya oldu valla!
Bir Kore uyarlaması daha...