Levon Kordonciyan, Atatürk’ün smokinlerini diken ailenin dördüncü kuşak torunu. Bugüne kadar ailece kimlere smokin ya da frak dikmemişler ki...
İlk James Bond Sean Connery, son Bond Daniel Craig, ‘Baba’ filmindeki Marlon Brando, ‘Soysuzlar Çetesi’ filmindeki Brad Pitt, Oscar törenlerinde Russell Crowe, Samuel L. Jackson, Hugh Jakman ve Robert de Niro...
Bitmedi... Müşterileri arasında ABD Başkanı Barack Obama da var, Nobel ödül töreninde giyeceği frakı bu aileye emanet eden Orhan Pamuk da.

TÜRK SMOKiNLERi YiNE OSCAR YOLCUSU***

‘Hükümet Kadın 2’ röportajında Sermiyan Midyat’ı smokinli görüntülemek isteyince tanıştık Levon Kordonciyan’la. Hem röportaj fotoğraflarını smokinle çektik, hem de Sermiyan filminin galasında o smokini giydi.
Çekim sırasında konuştuğumuzda, bu sene de Oscar’a harıl harıl kıyafet yetiştirdiklerini söyledi. Hazır Oscar yaklaşıyor, bu sene listede kimler var yazalım:
X-Man’in yıldızı Hugh Jackman için krem ve siyah olmak üzere iki smokin.
Jack Nicholson için kruvaze smokin.
Samuel L. Jackson için mor smokin.
Iron Man’in yönetmeni Jon Favreau için şal yaka, lacivert smokin.
Bradley Cooper’a yelekli, kırlangıç yaka smokin.
Neden peki Hollywood ünlüleri bu markayı seçiyor, diye soracak olursanız...
Kordonciyan diyor ki, “Özellikle Kaliforniya’da ortalık kalitesiz Çin smokini kaynıyor. Hollywood starları da bu kalitesiz smokinleri giymek istemediği için bizim smokinler ön plana çıktı. Çünkü iyi kumaş, iyi terzilik arıyorlar.”
Hollywood’un bu markayla ilk tanışması Sean Connery sayesinde olmuş. Ünlü aktör, Atatürk’ün smokinlerini diken bu markayı merak edip çalışmaya başlayınca gerisi de gelmiş. Kaliforniya’daki şube artık Hollywood ünlüsü kaynıyor.

TÜRK SMOKiNLERi YiNE OSCAR YOLCUSUJEAN SMOKİN OLUR MU DEMEYİN!

Levon Kordonciyan, kendini yenilemeyi, en ciddi giysi sayılan frak ve smokinlere yenilik katmayı seven, onları çağın trendlerine uygun hale getiren bir sanatçı. Kadınlar için, çocuklar için, her ihtiyaca uygun smokin tasarlamasının yanında ilginç buluşlar da ekliyor ürünlerine...
Mesela asla bir smokinle yan yana olmaz denilebilecek jean kumaşla smokin dikebiliyorlar! Geçenlerde mağazaya uğradığımda gördüm, şaşırdım ama bayıldım da. O kadar şık ve başarılı ki, asla yadırgamıyorsunuz.
Bu arada, ayaküstü 2014 smokin modasını da anlattı Kordonciyan...
“Her erkeğin dolabında mutlaka siyah bir smokin olması gerek. Açık renkli smokinleri muhakkak tek ceket olarak seçin, altına siyah pantolon giyin. Papyonu çift renkli seçebilirsiniz. Kuşağın ve mendilin siyah olması veya yanınızdaki kadının elbisesinin renginde olması sizi özel kılar. Yeni yılda papyonlar tamamen bağlamalı olacak. Artık kışın da krem rengi smokinler giyilebilecek.”
Zaten Mart sonunda bir defile için hazırlanıyorlar. 120’nci yılları için 120 parça smokin hazırlanıyor.

EKRANDA DOZ AŞIMI!

Televizyonu ne zaman açsam aynı konukları görmekten illallah geldi bana!
Özellikle de çiçeği burnunda TV patronu Acun Ilıcalı ve himayesine aldığı ünlü sanatçılar, birbirinden habersiz adım bile atmıyor.
Şöyle oluyor...
Bir hafta ‘3 Adam’ ekipçe ‘O Ses Türkiye’ye katılıyor. Tamam eğlenceli, çok gülüyoruz ama doyulmuyor... Ertesi hafta Hülya Avşar, sonraki hafta Murat Boz iade-i ziyarette bulunuyor. Bir hafta Acun Ilıcalı X kanalda bir sohbet programına katılıyor, belli ki orada sözler alınıp verilmiş, sonraki hafta bir bakıyorsunuz Murat Boz aynı programda.
‘3 Adam’ son programı yapıyor Star’da; bütün tayfa yine orada ya da telefonda!
Eser Yenenler ve Hülya Avşar zaten ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’de. Birbirlerine doyamıyorlar belli ki ama bu ‘biz ayrılamayız’ halleri gerçekten hoş değil.
Doz aşımı yaşıyoruz ekran karşısında ve çeşitlilik istiyoruz, çok mu?
Hayır TV8’deki programlar da böyle mi olacak?
Bilelim de ona göre
izleyelim...