Geri Dön

Tasarım yarışmasına ünlü akını

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle öncülüğünde düzenlenen dünyanın en önde gelen uluslararası kumaş tasarım yarışmaları arasında yerini alan 11. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması, Four Seasons Hotel'de dev bir organizasyonla gerçekleşti.

Tasarım yarışmasına ünlü akını

İTHİB tarafından düzenlenen ve Yönetim Kurul Başkanı İsmail Gülle ev sahipliğinde yapılan İTHİB Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması rekor başvurusu ile uluslararası yarışmalar arasında yerini aldı. 10 finalist tarafından üretilen kumaşlar ünlü modacı Hakan Akkaya tarafından tasarlanarak Çağla Şikel, Ebru Şallı, Özge Ulusoy ve 55 mankenle birlikte 110 parça olarak podyumda tanıtıldı.

İş, sanat ve cemiyet dünyasının yoğun katılım gösterdiği bu gecenin sunuculuğunu Öykü Serter yaptı. Defile sonrası sahneye çıkan Hande Yener performansı ile herkesi büyüledi. Hakan Akkaya imzalı kostüm ile sahneye çıkan Hande Yener, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle ve ünlü modacı Hakan Akkaya basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gülle tarafından Yener’e onur plaketi verildi. Söz Hande Yener’in müzikteki başarısına geldiğinde Akkaya, Hande Yener'i işaret ederek "Bu başarı tesadüf değil o kumaşı sağlam bir sanatçıdır" dedi.

Yarışmada jüri üyeliğini Aslı Filinta, Deniz Berdan, Dilek Hanif, Fatih Bilici, Gülden Yılmaz, Mehmet Hotiç, Bengü Erdem, Fatya Mamcu, Natalija Zarkovic, Abdullah Kiğılı, Süleyman Orakçıoğlu, Edgar Schuster, Hakan Peker'den oluşan dev isimler yaptı.

Bengü, Deniz Berdan, Dilek Hanife, Hakan Peker, Hakan Akkaya’ya İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle tarafından plaket verildi.

Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen; İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen İTHİB 11. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışmasının birincilik ödülünü Peri Alagöz aldı ve 10 bin Euro ödülün sahibi olurken, 100 bin TL değerinde yurtdışı eğitim ödülü kazandı. İkincilik ödülünü İtalyan tasarımcı Liana Patiashvilli aldı 5 bin Euroluk ödülün sahibi oldu. Üçüncülük ödülünü Melis Kabail aldı 2 bin 500 Euroluk ödülün sahibi oldu. 3 finalist, dünyanın en prestijli kumaş fuarlarından Premier Vision Paris ziyareti ödülü sahibi oldular. Ödüller, İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle tarafından taktim edildi.

Tasarım yarışmasına ünlü akını

Enese Batur lüks otomobiliyle kaza yaptıSOSYAL medya fenomeni Enes Batur Etiler'de lüks otomobiliyle kaza yaptı. Batur, kazayı yara almadan atlatırken, lüks otomobilinde hasar oluştu.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet