Geri Dön

‘Ticaret’e beraat!

Mahkeme, aralarında ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun da bulunduğu isimleri ‘uyuşturucu kullanmak’tan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanıklar, ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan ise beraat etti

‘Ticaret’e beraat!

Ünlü oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut, Rıza Kocaoğlu ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir gibi ünlü isimlerin de arasında olduğu 53 sanığın, ‘örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak’, ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ ve ‘uyuşturucu madde kullanmak’ suçlarından yargılandıkları davada dün karar çıktı.

‘Sigara bile içmiyor’

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya hiçbir ünlü sanık katılmazken, avukatları duruşmada hazır bulundu. Duruşmada ilk olarak son savunmaları alınan avukatlar, müvekkilleri hakkında beraat kararı verilmesini istedi. İmirzalıoğlu’nun avukatı Cemalettin Mutlu, müvekkilinin artık sigara bile içmediğini belirtti. Son savunmaları aldıktan sonra kararı açıklamak üzere ara veren mahkeme 2 saatlik ara sonrası kararını açıkladı. Kararı okuyan Mahkeme Başkanı Fikret Demir, öncelikle dosya kapsamında ‘örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak’ suçlamalardan yargılanan sanıklara beraat kararı verildiğini söyledi.

Cezalar ertelendi

Kararda, evinin balkonunda uyuşturucu yapımında kullanılan hint keneviri bitkisini yetiştirdiği iddia edilen oyuncu Eray Özbal, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan beraat etti. Özbal, ‘kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak’ suçundan 10 ay hapis cezası aldı. Bu ceza mahkeme tarafından ertelendi. Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Duygu Yetiş, Rıza Kocaoğlu, Murat Eren, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Şahin Irmak ve şarkıcılar Koray Candemir ile Mehmet Erdem’e ise “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan beraat verildi. Ancak aynı isimler ‘uyuşturucu madde kullanmak’ suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sanıkların duruşmalardaki iyi hallerini göz önünde bulunduran mahkeme, iyi hal indirimi yaparak bu cezayı da 10 aya indirerek hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Davada, operasyonu şüphelilere sızdırdığı iddia edilen polis memuru Fatih Argın da beraat etti.

Magazin Haberleri Bülteni (24 Kasım 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet