Geri Dön

Ünlülerin tematik lise çağrısı

Ünlü isimler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kamu spotunda yer aldı ve gençlerin tematik liseleri tercih etmesini istedi.

Ünlülerin tematik lise çağrısı

Necati Şaşmaz, Yavuz Bingöl, Hülya Koçyiğit ve Taha Akgül, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kamu spotunda yer aldı. Seslendirmesini Yetkin Dikinciler’in yaptığı reklamda, ünlü isimler gençlerin tematik liseleri tercih etmesini istedi. Yeni çağın ihtiyaç duyduğu meslek sahibi, nitelikli, başarılı ve mutlu gençlerin yetişmesindeki öneminin vurgulandığı videoda, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları Genel Müdürü Yakup Güler de yer aldı. Ekranlarda yayınlanacak spot dışında, ünlü isimlerin, tecrübelerini gençlerle paylaştıkları görüntülerin yer aldığı bir de tanıtım filmi hazırlandı.

Bingöl, “Bazen bağlama, türkü ve piyano bir gencin geleceğini yeniden yazar. Gelenekten geleceğe köprü olmaya gönül vermiş tüm gençlerimizi tematik liselerimize bekliyoruz” dedi. Şaşmaz ise, “Film gibi hayatlar, film gibi başarılar için sizler tematik liseleri tercih edin” ifadesini kullandı. Tanıtım filmi, Dikinciler’in, “Bir ülkenin gerçek zenginliği, evlatlarıdır. Yeni çağın eğitim seferberliği başladı. Tematik liseler, çocuklarımızın niteliklerine uygun eğitim alarak uzmanlaşmaları için hazır. Siz de çocuğunuzun hayal ettiği gelecekte, lider Türkiye’de yerini hazırlayın. Çünkü dünyaya anlatacak çok şeyimiz var” cümleleriyle sonlanıyor. l AHMET SERTAN USUL - AA

Okan Karacan hastaneden video paylaştıKoronavirüs tedavisi için 10 gün önce hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu ve sunucu Okan Karacan'dan sevindiren haber geldi. Sosyal medya hesabından video paylaşan Karacan, gözyaşlarını tutamadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet