Geri Dön

Yeni yıldız EFEKT

Hollywood yıldızlarının oynadığı filmlerin gişedeki hüsranı, sinemada yıldızlığın ölüp ölmediği tartışmasını başlattı. The Times, gelişmiş efektlerin yıldızların sonunu getirdiğini yazdı

Yeni yıldız EFEKT

Hollywood yıldızlarının rol aldıkları filmlerin gişede hüsrana uğraması, “Sinemada yıldızlık öldü mü?” sorusunu akıllara getirdi. İngiliz The Times gazetesi, başrollerinde Julia Roberts ve Tom Hanks’in yer aldığı “Larry Crowne” adlı filmin gişede beklenen başarıyı elde edememesiyle birlikte, “Bir filmin satışını garanti edecek yıldızlık dönemi sona mı erdi?” diye sordu.
Soruya neden olan ise elbette yalnızca Larry Crowne” filmi değil. Tom Cruise ve Cameron Diaz’ın rol aldığı “Gece ve Gündüz”, Hollywood’un en çok kazanan aktör ve aktrisi Johnny Depp ve Angelina Jolie’nin rol aldığı “Turist” beklenen popülerliği kazanamazken, Transformers 3, Avatar, The Hangover Part II gibi tanınan hiçbir yıldızın rol almadığı filmler en çok ses getiren yapımlar oldu. Sinema dergisi Variety’nin editörü Peter Bart de “sinemada yıldızlığın öldüğünü” destekler bir şekilde, “Sinema dünyasında derin bir şeyler oluyor.
Diziler örnek alınınca...
Geçmişin nevi şahsına münhasır yıldızlarının bugünkü denkleri nerede? Filmi taşıyan Spencer Tracy, Katharine Hepburn, Humphrey Bogart gibi bir filmi taşıyan yıldızlar nerede?” diye sordu.
Gazete, yıldızların sonunu getirenlerin başında ise sinemada kullanımı artan ve Avatar ile Transformers 3 filminde de örnekleri görülen gelişmiş ses ve görsel efektler olduğunu yazdı.
Gazeteye göre, ABD’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin film yapımcılarını vurması, yapımcıların bir yıldıza daha çok para yatıracakları kişisel hikâyeler yerine televizyon dizilerini örnek alarak, içinde yıldız bulunmayan, kurguya ağırlık verilmiş yapımlara yönelmelerine ve yıldızların sönmesine neden oldu.

Magazin Haberleri Bülteni (18 Şutat 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet