Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Cenk Eren: Ünlülerin uyuşturucu ile imtihanı

Çağatay Ulusoy, Cenk Eren ve Gizem Karaca’ya yargılandıkları davada verilen hapis cezaları, 'uyuşturucu ve ünlüler' konusunu bir kez daha gündeme getirdi. Arkadaş etkisi mi, ortam kirliliği mi yoksa Gizem Karacı'nın iddia ettiği gibi 'gençlik hatası' mı?
 

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Cenk Eren: Ünlülerin uyuşturucu ile imtihanı

Uzadıkça uzuyor...

Uzadıkça uzuyor...

Son beş yıldır döne dolaşa bu meseleyi konuşuyoruz. Ünlüler uyuşturucu baskınında yakalanıyor, kimileri teknik takibe takılıyor, davalar açılıyor ama bu davalar bir türlü sonuçlanmıyor. Hayır yani bu işin cezası varsa verelim, dosyayı kapatalım. Neden beş senedir aynı konu konuşuluyor ki?

Hem kişilik hakları açısından hem de bu insanın kariyeri açısından zor bir süreç bu. Uzadıkça uzuyor... Kişi belki masum ama biz ona 'potansiyel suçlu' olarak bakıyoruz yıllarca.
 

Hepsi pişman ama...

Hepsi pişman ama...

Uyuşturucu kullanan ünlüler hem kendilerine zarar veriyor hem de hayranlarına kötü örnek oluyor. Çok genç yaşta olan bu arkadaşlar kariyerlerini de mahvediyorlar. Hapis cezasına itiraz etseler de, ilerleyen yıllarda hep bu konuyla anılmaktan kurtulamıyorlar. Eminim hepsi pişman ama pişmanlık da çare olmuyor maalesef.
 

Çağatay Ulusoy: 4 yıl 2 ay 

Çağatay Ulusoy: 4 yıl 2 ay 

Gönül isterdi ki bu haber bir Netflix virali olsun... Ama Çağatay Ulusoy sahiden 4 yıl 2 ay ceza aldı. Şartlı tahliye, denetimli serbestlik vs. ile birlikte oluru 1 yıl 9 aya kadar düşüyor. Yani eğer ceza kesinleşirse Çağatay Ulusoy en az 1 sene hapis yatacak.

Bütün bunların sebebi; hem uyuşturucu almak hem de aldığı uyuşturucuyu bir başkasına vermek, onun kullanmasına yardım etmek ya da bu işin ticaretini yapanlarla irtibata geçip başkalarına yayılmasına vesile olmak. 
 

Mahkeme cezayı bozabilir

Mahkeme cezayı bozabilir

Bu karar önce İstinaf ve Bölge Adliye Mahkemesi’ne gidecek. Mahkeme cezaları onarsa, karar kesinleşecek. Mahkemenin cezayı bozma durumu da var. Böyle bir durumda dava yeniden görülecek...

Genç ve başarılı diyebileceğimiz insanların bu şekilde harcanması ne kadar can sıkıcı. Ne yazık ki dünyanın birçok yerinde bu durum böyle; hatta çok daha fazlası yaşanabiliyor... 
 

Asuman Dabak söylemişti...

Asuman Dabak söylemişti...

Bu olay bana, geçtiğimiz günlerde Asuman Dabak'ın bir konuşmasını anımsattı. Esenyurt Boğaziçi Okulları tarafından düzenlenen 'Bağımlılık’ paneline konuk olan oyuncu Asuman Dabak, "Türk sinemasında alkol ve uyuşturucu madde üzerine bir dünya kurulmuş durumda. 'Ne olacak canım, herkes kullanıyor’ mantığı hakim. Yozlaşmış toplumda biz sanatçıların da payı var" demişti.

Bence bu bir ihbardır! Hakikaten durum Asuman Hanım'ın söylediği kadar yaygınsa ve 'normal' bulunuyorsa, bence set ortamlarında da ciddi bir denetime gidilmesi gerekiyor...


Bu makaleye ifade bırak