'Camdaki Kız'da Sedat, Nalan'a kendini nasıl affettirecek?

Yayınlandığı ilk günden itibaren seyirciyi ekranlara kilitleyen 'Camdaki Kız' dizisinde yine heyecan doruktaydı. Oyunlar ve oyuna gelmelerle dolu bölümde neler oldu neler... Siz de 'Camdaki Kız' takipçisiyseniz gelin geçtiğimiz bölüm neler olmuş bakalım. 'Camdaki Kız'a Molatik oluyoruz...

'Camdaki Kız'da Sedat, Nalan'a kendini nasıl affettirecek?

Her şey ortaya çıktı

Her şey ortaya çıktı

Geçtiğimiz bölüm Cana ve Sedat'ın fotoğrafları yayınlanmasın diye ellerinden geleni yapan Koroğlu ailesi yeni bölümde yaşanan gelişmelerle hüsrana uğradı. Ortalık ciddi derecede karıştı arkadaşlar. İzlerken bu olay nasıl çözülür diye inanın çok büyük bir merakla izledim. Cana ve Sedat'ın ilişkisinin başa bela olacağı çok belliydi ama bu kadarı da fazla.

Koroğlu ailesi bu olay karşısında sessizliğini korurken, fotoğrafları gören Nalan'ın ailesi hükmü verdi bile daha doğrusu Feride hükmü verdi desek çok doğru olur ki Feride'nin yaptığı en mantıklı hareketlerden biriydi. Feride Nalan'ın yüzüklerini de telefonunu da aldı ve bu işi noktaladı. Her ne kadar Nalan büyük bir hüsrana uğramış olsa da ailesinin onun yanında olması en büyük şansı bence. 

"Kaldır başını sen değil onlar eğecek başlarını"

 "Kaldır başını sen değil onlar eğecek başlarını"

Sedat'ın Cana ile olan fotoğraflarını gören Nalan büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Bu olaya rağmen asilliğinden hiçbir ödün vermeyen Nalan büyük bir metanetle sessizliğini korusa da gerçekten Sedat'a ne kadar inandığını ve güvendiği dağlara nasıl karlar yağdığını hep birlikte gördük. Bu haftaki bölümün en önemli sahnelerinden biri annesinin yanında olmasına ihtiyacı olan Nalan ve Feride'nin diyaloğuydu. Feride, Nalan'a: "Namuslular namussuzlardan korkmaz, utanmaz. Şerefini kaybedenler bizden utanmalı biz onlardan değil. Kaldır başını sen değil onlar eğecek başlarını" dedi. Bence bu bölümün en can alıcı diyaloglarından biriydi.

Sır perdesi aralandı

Sır perdesi aralandı

Dizinin en başından beri İpekoğlu ailesinin ölen kızları Sema ile Nalan'ın bir ilişkisi olduğunu biliyorduk. Hatta hatırlarsınız ki Nalan'ın Sema'nın kızı olduğu söylemiştim, hâlâ bu fikrimin arkasındayım. Bu bölümde de Nalan'ın bebekliğine dönen bir sahne ile karşılaşıyoruz. Önceki bölümderdeki sahnelerden anladığımız, Feride ve Adil Baba'nın aslında Nalan'ın öz anne babası olmadığı gerçeğiyle bu bölümde yüzleştik ve sır perdesi biraz aralandı gibi. Her ne kadar bazı şeyler henüz dile dökülmemiş olsa da belli ki Nalan'ın anne babası sandığı kişiler anneannesi ve dedesi. Nalan'ın annesinin Sema olduğunu henüz görmedik ve duymadık ama bence oldukça eminiz.

'Eve düşen yıldırım Cana'

'Eve düşen yıldırım Cana'

"Cana ve Sedat'ın fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla Koroğlu ailesi panikledi" demiştik ama ne paniklemek! Kendilerini affettirmek için ellerinden geleni yapan Koroğlu ailesi bir plan yapmak zorundaydı. Bilin bakalım bu planı kim yaptı? Elbette Muzo. Muzo'nun yaptığı plan her ne kadar iyi yapılmış bir plan olsa da riskleri olan bir plandı. Planın ana teması 'Cana'yı aileden biri olarak göstermekti'. Ben artık kendisine 'Eve güşen yıldırım Cana' demeyi tercih ediyorum. 

Muzo'nun planı

Muzo'nun planı

Dizinin daha ilk bölümünde Muzo'nun gizemini merak etmiştik. İlerleyen süreçte Muzo karakterinin aile için ne kadar önemli olduğunu görmüştük. Koroğlu ailesi başlarına her gelen olayda "Yandık Allah" diyip Muzo'ya sarılmışlar bunu aile fertlerinin diyaloglarından anlayabiliyoruz. Bu olayda da Muzo'ya koşan Rafet Koroğlu Muzo'nun yapacağı planı çare olarak gördü. Dediğim gibi aslında iyi bir plandı. Plana göre, Gülcihan Hanım için yalancıktan bir doğum günü organize edilecek İpekoğlu ailesi iftara çağrılacak, Cana ve ailesi Koroğlu ailesinin bir aile dostu gibi gösterilecek ve hiçbir şey olmamış gibi davranılacaktı.

Planladıkları gibi oldu Koroğlu ailesi hiçbir şey olmamış gibi davranarak, İpekoğlu ailesini davet etti, Cana ve amaçsız kocası ailenin dostu gibi gösterildi yetmedi durumu dramatize eden Feride Hanım'mış gibi davranıldı. Her şey planladıkları gibi ilerlese de son anda Sedat her şeyi eline yüzüne bulaştırmayı başardı. 

Görümce Selen'in bitmeyen çabası

Görümce Selen'in bitmeyen çabası

Dizide sevdiğim karakterlerden birinin de Görümce Selen olduğunu söylemiştim. İlk başta kendisinden biraz ümitli değildim. Sonradan kötü bir görümce olur diye fakat kendisi minnoş çıktı. Babasına ve ailesine karşı mükemmel olma çabasının yanı sıra gerçekten çok toparlayıcı bir yönü var. Kendisi Muzo'nun gölgesinde kalmış gibi görünse de ailesi için birçok şey yaptığı gerçek. Bunların en başında da Cana ve Sedat'ın sorunlu ilişkisinin yükünü yüklenmiş olması. Cana ve Selen çocukluk arkadaşı olsalar da Cana'nın niyeti bozması ve Sedat'ın hatalarıyla belli ki ilişkileri hiç iyi bir durumda değil. Fotoğraf meselesinde de Nalan üzülmesin diye elinden geleni yapan, Nalan'ın arkadaşı Billur ile iş birliği yaparak Nalan'ın karşısına çıkan ve onu tam anlamıyla ikna etmeye çalışan Selen'in başka çaresinin olmadığı her halinden belli. Nalan'a karşı dürüst olamayaşının onu ne kadar üzdüğünü görüyor olsak da kendisinin bu yalan çemberinin bir parçası olmasından hoşlanmıyorum, bu şekilde devam ederse hoşlanmayacağım da.

Ava giderken avlanan Sedat

Ava giderken avlanan Sedat

Koroğlu'nun yaptığı plan güzel işlemek için çok müsait olsa da Sedat, Cana sevdası yüzünden her şeyi eline yüzüne bulaştırdı. Ben artık gerçekten her şeyi Sedat'a müstahak diye görüyorum. Zaten bu plan açık bir şekilde insanları kandırmaktan ibaretti o yüzden planın bozulmasına sevinmedim desem yalan olur. Sedat, Cana bu davete geldiği için sanki çok büyük bir fedakarlık yapmış gibi ona bir hediye almak istemiş. Sedat Cana'ya hediyesini vermeden Sedat'ın ceketinin cebinde hediyeyi gören Nalan elbette kendisine alındığını sandı. Gecenin sonlarına doğru Sedat'ın kendisine aldığını zannettiği bilekliği Cana'nın kolunda gören Nalan elbette her şeyi anladı ve işte tam da o noktada her şey bitmiş oldu.  N'olduuu Sedat? Ava giderken avlandın mı yoksa...

Nalan ve Sedat ayrılır mı?

Nalan ve Sedat ayrılır mı?

Sedat ve Cana arasında bir ilişki olduğunu anlayan Nalan bu olayı fark ettiği an yüzüğünü çıkardı ve Sedat'a verdi. Feride'nin bile şaşırdığı bu hareket karşısında Nalan'ı ayakta alkışlıyorum. Hayır ne sandınız gerçekten çok merak ediyorum. Nalan'ı sürekli saf, her şeye çabucak inanan biri yerine koymaları her seferinde Nalan'ın öyle olmadığını göstermesiyle son buluyor. Nalan verdi yüzüğü ve çıktı gitti, çok harika bir hareketti.

Sedat, Nalan'a kendini nasıl affettirecek?

Sedat, Nalan'a kendini nasıl affettirecek?

Peki şimdi ne olacak? Sedat Nalan'a kendisini affettirmek için ne yapacak? Açıkçası bir sonraki bölümün fragmanından anladığımız kadarıyla hiç hoş şeyler olmayacak. Rafet Sedat'ı evlatlıktan reddediyor ve Sedat kaza yapıyor. Bence bundan sonraki süreçte Nalan, Sedat için ayrıca bir kıymete binecek. Çünkü Sedat gibi birini hiçbir kız reddedemez (!). Ben Nalan'ın Sedat'ı affetmeme konusunda ısrarcı olacağını düşünsem de -çevresel faktörlerin Feride ve Koroğlu ailesi gibi- Nalan buna fazla direnemeyecek. Bakalım neler olacak... 

 

twitter.com/betulyaseminn
instagram.com/betulyaseminkeskin
blykeskin@gmail.com
 

Bu makaleye ifade bırak