'Camdaki Kız'ın sezon finalinde neler oldu?

Kısa zaman önce başlayan 'Camdaki Kız' dizisi yine çok kısa bir sürede izleyicilerin gönlünü fethetti. Her hafta heyecanımızı doruklarda hissettiğimiz 'Camdaki Kız'ın bu haftaki sezon finali bölümünde de gelişme üstüne gelişme yaşandı. Peki neler oldu? 'Camdaki Kız'ın yeni sezonunda bizleri neler bekleyecek?

'Camdaki Kız'ın sezon finalinde neler oldu?

Nalan'ın evlilik stresi

Nalan'ın evlilik stresi

'Camdaki Kız'ın bu haftaki bölümünde sezon finali yaşandı. Düğün merasimini konu alan bölümde yok yoktu. Oldukça çalkantılı olan bu bölümde genelde Nalan'ın değmeyecek biri için -ki bu kişinin Sedat olduğunu söylememe gerek yoktur diye düşünüyorum- gereksiz streslere girdiğini gördük. Kendisi tertemiz kalpli bir insan olduğundan yoğun bir evlilik öncesi stresi yaşasa da keşke karşısındaki de buna değer olsaydı. İnanın ben artık Sedat'ı görünce sinirlerimi kontrol edebildiğim bir noktada değilim. Nalan stresiyle boğuşurken, bir yandan yardıma ihtiyacı olduğunu hissettiği konularda dost gibi dost Billur yetişti. Billur'un Nalan'ı rahatlatması, onun yanında olması Nalan'ın stresini biraz da olsa almış olsa da Nalan, Feride'nin yıllar süren eziyetlerinden bir anda kurtulunca resmen boşluğa düştü. 

Yıldırım Cana'dan kına organizasyonu

Yıldırım Cana'dan kına organizasyonu

Diziyi izlerken sinir olduğum bir kişi Sedat ise diğeri de onun günah ortağı Cana'dır. Hatta ikisine karşı öyle sinirliyim ki keşke Cana ve Sedat'ın saçmalıklarını konu alan bir hikâye olsaydı en azından belki daha az sinirlenirdim diyorum. Neyse senarist değilim sonuçta... Eve düşen Yıldırım Cana bu sefer de Nalan'ın kına organizasyonuna davetsiz misafir misali çöktü kaldı. Kendince organizasyon yaptığını zanneden Cana yine nerden bakarsak bakalım komikti. Fakat geceye damga vuran söz elbette Feride'den geldi. Feride, Cana'ya eğlence bitiminde "Al kına, yakarsın..." dedi. İşte o an nasıl keyiflendim anlatamam kırk yılda bir Feride'nin doğru bir hareket yaptığına mı sevineyim, Cana'nın yüz ifadesine mi bilemedim....
 

Nalan korse bağımlısı olmuş

Nalan korse bağımlısı olmuş
Her hafta geçmişe dair olayların ufak ufak aydınlatıldığı Camdaki Kız'da bu hafta da Nalan'ın öz annesi Feride ve Adil'in kızları Sema'ya dair detaylar gördük. Nalan'ın doğmasıyla ve Adil ile Feride'nin Nalan'a sahip çıkmasıyla aile büyüklerinin Adil ve Feride'yi reddettiğini gördük. Her ne kadar Feride'ye eziyetsever tavrından dolayı kızsam da yaşadıklarını düşündükçe bazen hak verir gibi oluyorum fakat hemen vazgeçiyorum o tavrımdan. Nalan'a yıllarda zulüm dolu bir hayat yaşattıktan sonra bir anda sırf evleniyor diye tüm zulümlerine son verince Nalan'da resmen kelimenin tam anlamıyla boşluğa düştü. İlk defa korse takmayacağını anlayınca kendini savunmasız hisseden Nalan ne yapsa yeridir ya... Bu kızın yaşadıklarını gördükçe gerçekten çıldırmamak elde değil.

Muzo ve Sedat arasında ne oldu?

Muzo ve Sedat arasında ne oldu?

Sezon finalinde dikkatimi çeken sahnelerden biri de Sedat'ın bekarlığa veda partisinde, Muzo ve Sedat'ın ilginç diyaloğu oldu. Muzo, Sedat'ı  resmen açık açık bir daha aynı hatayı yapmasıyla yani bir kez daha masum birinin canını yakarsa başına gelebilecekleri konusunda onu uyardı. Bu hikâyede yanan kişinin masum olduğu söylenince aklımıza elbette Cana'dan başka birisi geliyor. Aklının başında olmadığını her defasında kanıtlayan Sedat belli ki birinin canını geçmişte fena halde yakmış. Bu gizemli kişinin kim olduğunu çok çok merak etmekle birlikte o kişinin Muzo ile olan ilişkisi de aklıma takılmadı desem yanlış olur. Belki yeni sezonda bu konuya dair gerçekler açığa çıkar. Bekleyelim ve görelim. 

Sedat kendini ne sanıyor?

Sedat kendini ne sanıyor?

Bakın bu soruyu açık açık soruyorum: "Sedat kendini ne sanıyor?" Gerçekten o kadar çok merak ediyorum ki. Yahu Sedat sana sesleniyorum, sen evleniyorsun ve evleniyorsun! Yalandan Nalan'a aşıkmış gibi yapıp değer veriyormuş gibi davranıp hâlâ Nalan'ı aldatmaya devam ediyorsun ya sen Nalan'ı değil kendini aldatıyorsun. 

Muzo ve Feride'nin diyaloğu bize neyi gösteriyor?

Muzo ve Feride'nin diyaloğu bize neyi gösteriyor?

Bu haftaki bölümde en çok etkilendiğim sahne Muzo ve Feride'nin sahnesiydi. Duydukları karşısında stratejik davranan Feride, Cana'nın gerçekleri söylemesiyle akıllıca davranıp yalnızca Muzo'yla konuşmayı tercih etti. Muzo'nun Feride'ye oldukça samimi davranması ve durumu anlatmasıyla çok ilginç bir şekilde Feride de ikna oldu. Kızımın adı çıkmasın, annesinin kaderini yaşamasın (!) diye elinden geleni ardına koymayan Feride tam da kendisine yakışır bir olgunlukla (!) olayın üstünü resmen kapattı. 
 

Feride'nin yeni rotası 'Cana'

Feride'nin yeni rotası 'Cana'

Açıkçası Feride'nin Nalan'ı rahat bırakmasından çok, rotasını Cana'ya zulüm etmeye çevirdiği için Feride'yle ilk defa gurur duydum. Kızının mutluluğu için elinden geleni ardına koymayacağına inandığım Feride'nin, Cana'ya yapacaklarını düşündükçe içimin yağları eriyor. Bunun küçük bir demosunu da hep birlikte izledik. Sedat ve Cana'nın düğün günü toksit ilişkilerinin toksitliğini zirvede yaşadıkları o ana şahit olan Feride, Cana'nın saçını başını yoldu. Ohh canıma değil Cana'ya değsin. Hadi bakalım yeni sezonda Feride ve Cana sahnelerini bol bol görmek istiyoruz. 

Adil baba her şeyi itiraf eder mi?

Adil baba her şeyi itiraf eder mi?

Düğün günü izlerken çok duygulandığım, duygulandıkça duygulandığım sahnelerden biri de Nalan ve Adil babanın sahnesi oldu. Adil baba bir an gerçekten her şeyi anlatacak sandım. Aslında ağzından bazı şeyleri kaçırdı ama Nalan kendi stresinden babasının söylediklerinin üzerine çok düşmedi. Nedense yeni sezonda Nalan'ın gerçekleri öğreneceğini hissediyorum. Nalan gerçekleri öğrenirse neler olur ne tepki verir oldukça merak ediyorum. 

Gizemli kişilik 'Hayri' kim?

Gizemli kişilik 'Hayri' kim?

Nalan, düğün günü stresini kaldırmaya yüreği yetmeyince annesinden güç almak istedi. Sedat'ın yanından çıkarak annesine giden Nalan'ı, Feride kabul etmeyince minik kuş Nalan resmen yıkıldı. El birliğiyle bu kızı çıldırtacaksınız ha gayret! Nalan, annesiyle babasının kapısında ağlarken yaka kartından adının Hayri olduğunu öğrendiğimiz gizemli kişilik Nalan'ın yanına geldi. Şahsen ben Hayri'nin Nalan'ın öz babası olabileceğini düşünüyorum. Nedense içimde böyle bir his var.  Son sahne böyle bitince gerçekten Hayri karakterinin büyük bir ses getireceğinden eminim. Yeni sezonu sabırsızlıkla beklemekle birlikte, bu süre içerisinde Sedat'ın aklının başına gelmesini diliyorum. Yeni sezonda görüşmek üzere 'Camdaki Kız' izleyicileri... 
 

twitter.com/betulyaseminn
instagram.com/betulyaseminkeskin
blykeskin@gmail.com
 

Bu makaleye ifade bırak