Geri Dön

Açık hava sinema keyfi başlıyor

Yaz geliyor, açık hava etkinlikleri de yavaş yavaş başlıyor... Uniq İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde yaz boyu komediden korku sinemasına film gösterimleri olacak

Açık hava sinema keyfi başlıyor

İstanbul ve Başka Sinema işbirliğiyle hayata geçecek Uniq Açıkhava Film Festivali 1 Haziran’da yılın en çok konuşulan filmlerinden “La La Land” ile başlıyor. Festivalde animasyondan belgesellere, komediden korku sinemasına geniş bir film seçkisi sunulacak.

Cannes, Berlin gibi festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış filmler, Türkiye’den bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Reha Erdem, François Ozon, Yeşim Ustaoğlu gibi ünlü yönetmenlerin son filmlerinin yanı sıra dünya sinemasının dikkat çeken genç yönetmenlerin yapıtları festival kapsamında yaz boyunca salı, perşembe ve pazar akşamları Uniq Açıkhava Sahnesi’nde sinemaseverlerle buluşacak. Festivalde gösterilece filmlerden bazıları; “Julieta” (4 Haziran), “Ayışığı / Moonlight” (11 Haziran), “Kaptan Fantastik / Captain Fantastic” (20 Haziran)... Festival, ölümünün birinci yıl dönümünde Tarık Akan’ın anısına gösterilecek “Sürü” filmi ile 16 Eylül’de sona erecek. Biletler 25 lira.

3 Ağustos 2020 Magazin Haberleri Bülteni3 Ağustos 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber