Geri Dön
CumartesiBitmeden yetişin

Bitmeden yetişin

Performans, video, yerleştirme ve metni araç olarak kullanan Didem Erk’in x-ist’te gerçekleştireceği ilk kişisel sergisi “Ev İmkansız Denen Yerdir”, 14 Ekim’e dek izleyiciyle buluşuyor.

Bitmeden yetişin

Bitmeden yetişin

Kıyıda beklerken

Performans, video, yerleştirme ve metni araç olarak kullanan Didem Erk’in x-ist’te gerçekleştireceği ilk kişisel sergisi “Ev İmkansız Denen Yerdir”, 14 Ekim’e dek izleyiciyle buluşuyor. Sergiye ismini veren çift kanallı performans videosu, sanatçının deniz kıyısında, iki bayrakla uzun bekleyişlerine yer veriyor.

Taze açılıyor

Ankara’dan saklananlar

Deniz Artun’un küratörlüğünde, Depo’da “Meleklerin Payı” adlı bir sergi açılıyor. Sergi bir kısmı halen Ankara’da yaşamakta ve çalışmakta olan sanatçıların evlerinde, atölyelerinde sakladıklarını, belki az sayıda kişiye gösterdikleri kimi eserleri ilk kez geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmayı amaçlıyor. Sergide, genç sanatçılardan, Erol Akyavaş, Mehmet Koyunoğlu ve Mübin Orhon’a uzanan isimler var. Bugün açılan sergiyi 22 Ekim’e dek görebilirsiniz.

Mutlaka görün

Videodan taşanlar

Pilot Galeri, Türkiye’deki ikinci kişisel sergisi için Constantinos Taliotis’i ağırlıyor. Sergi, sanatçının 80’lerin popüler kültürüyle dönemin teknolojisinin şekillendirdiği estetik arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Constantinos Taliotis’in son üç senedir yürüttüğü VHS Kıbrıs isimli projesi, Kıbrıs’taki video kaset piyasası tarihinini ve yaşanan video furyasını gün yüzüne çıkarmayı, amaçlıyor. 21 Ekim’e dek sürecek sergiyi görmeden geçmeyin.