Geri Dön

Müşteriler balıklarını kendileri tutacak

Kuruçeşme Suada’daki G Balık’ın düzenleyeceği “Oltası Olan Getirsin!” etkinliğine katılanlar Boğaz’da balık tutacak, sonra da tuttukları balıkları mangalda pişirecekler

Müşteriler balıklarını kendileri tutacak

Kuruçeşme’deki Galatasaray Adası’na kış aylarında gitmeye alışkın olmayan İstanbulluları da çekecek bir etkinlik başlıyor: “Oltası olan getirsin”. 24 Ocak’tan itibaren artık düzenli olarak her pazar gerçekleştirilecek olan “G Parti”lerde müşteriler Boğaz sularından kendi balıklarını kendileri tutup mangalda kendileri pişirip yiyebilecekler. “Adada kışın da çok keyifli bir ortam var. İnsanlar çoluk çocuk pazar günü Boğaz keyfi yapsınlar istedim. Oltasını alan gelebilecek, oltası olmayana da biz olta vereceğiz” diyor lokantanı işletmecisi Gül Etker.

Etkinliğe katılmak kişi başı 95 TL
“Balık-ekmek” partileri her pazar saat 13.00’te başlayıp 17.00’ye kadar sürecek. Mangalda müşterilerin tuttuğu balıkların yanı sıra G Balık’ın sunduğu levrek, çupra, uskumru ve çinekop gibi balıklar da pişecek. Meze ve salata meraklıları içinse zengin bir açık büfe olacak. Ayrıca bir DJ de müzik yapacak. Etkinliğin daha başlamadan büyük ilgi gördüğünü söyleyen Etker “İnsanlar rezervasyon yaptırmaya başladılar bile. Partiler ilgi gördüğü sürece devam edecek. Ben şahsen pazarları bu ortamı burada görmek istiyorum” diyor. Boğaz’da balık tutup mangalda pişirmenin bedeli ise kişi başı 95 TL.

Minik öğrenciden ‘Karlar İçinde Yanan Yürek’ şiiriVan’ın Bahçesaray ilçesinde ikamet eden Hamza Demirtaş isimli minik çocuk, 41 kişinin hayatını kaybettiği çığ faciasının ardından kaleme aldığı ‘Karlar İçinde Yanan Yürek’ şiiriyle yürekleri burktu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber