Geri Dön

Şimdiki Zamanın hikayesi

Şimdiki Zamanın hikayesi
Bünyamin Aygün

Dijital sanat AYKUT IRAKTAN

Fotoğrafa başka bir boyut kazandıran dijital sanat, özellikle bilgisayar programlarına hakim ellerde farklı bir bakış açısı getiriyor. Okuyucumuz Aykut Iraktan, işte bu sanatçılardan sadece biri; iki farklı fotoğrafı ustaca birleştirip ortaya bir sanat eseri çıkarmış demek abartı olmaz.


Şimdiki Zamanın hikayesi
Çömlek ustası SERPİL EROĞLU

Anadolu’nun birçok bölgesinde önemli bir meslek olan çömlekçiliğin Aydın’da 100’ün üzerinde ustası bulunuyor. Ustalar, yöredeki kırmızı toprağa adeta hayat veriyor. Okuyucumuz Serpil Eroğlu, bir çömlek ustasını sanatsal bakış açısıyla fotoğraflamış.

Şimdiki Zamanın hikayesi
Onlar hep aklımızda olsun EMRE KADIOĞLU

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 çok sayıda can kaybına neden olurken, milyonlarca insan evlerine kapandı. Yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama ve su desteğini unutmamamız gerektiğini bu sayfada sık sık gündeme getiriyoruz. Okuyucumuz Emre Kadıoğlu’nun Ankara’da çektiği fotoğrafta güvercinlere yem veren bir hayvanseveri görüyoruz.

Şimdiki Zamanın hikayesi
Şatafatlı meydan  AYŞEGÜL SEFA

Rusya’nın başkenti Moskova’nın tarihine damgasını vurmuş Kızıl Meydan, şu günlerde eski şatafatlı zamanlarından uzak günler geçiriyor. Koronavirüs salgını konusunda ABD’den sonra vaka sayısı bakımından ikinci sıraya yükselen ülkede hayat durmuş vaziyette. Okuyucumuz Ayşegül Sefa, Kızıl Meydan’dan geçen yıla ait bu fotoğrafı bizimle paylaştı.


Şimdiki Zamanın hikayesi
“Nerede o eski bayramlar?”

Ramazan sonunda kutlanan Ramazan Bayramı bu yıl koronavirüs gölgesinde geçecek. Küçükler bayramlık kıyafetleriyle ziyaret ettikleri büyüklerinin ellerinden bayram harçlığı alamayacak bu yıl. Milliyet arşivinden aldığımız 1977 yılına ait bu fotoğraftaki gibi lunaparkta eğlenen çocukların görüntüsü de olmayacak… İnşallah gelecek bayramlarda daha güzel eğleneceğiz diyoruz.Şimdiki Zamanın hikayesiwww.milliyet.com.tr’ye gelenler

Önce çek sonra paylaş!

En güzel anılarınız artık Milliyet.com.tr’de. Yollayın, sizin de anılarınız yayınlansın!

FOTO yaz 6688’e gönder

Gelen mesaja tıkla l Fotoğrafını yükle Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün’ün seçtiği fotoğraflarınız Milliyet Pazar, Milliyet.com.tr ve Milliyet Express uygulamasında yayınlansın...


Şimdiki Zamanın hikayesiMilliyet Sizden Gelenler fotoğraf paylaşım servisi ücretli bir hizmet olup tüm GSM operatörleri için her gönderilen mesaj başına tüm vergiler dahil 3,6 TL ücretlendirilmektedir.

Ceza yemekten bıktı... Araçta havuz keyfini ağaç tepesine taşıyorAntalya'da aracının üstünü kesip havuza dönüştürüp trafikte havuz keyfi, ardından da başka bir aracının üzerini teras gibi kullanarak bagaj kısmında mangal keyfi yapan oto aksesuarcısı Murat Tokmak (30), yediği cezalar sonrası eski tip bir minibüsün motorunu ve tekerleklerini söküp ‘sosyal mesafeli’ ağaç jakuzi yapmaya başladı. Aracı trafiğe sokmayıp vinçle bir ağacın üstüne koyacağını belirten Tokmak, “Buna da ceza yazacaklarını düşünmüyorum. Yersem bir daha proje yapmam” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber