Cüneyt Arkın'ın 'korkusu' bize ne anlatıyor?

Türk sinemasının en büyük yıldızlarından birisi Cüneyt Arkın. Oynadığı filmler, projeleri, fikirleri bana hep ilham vermiştir. Yapmak istediklerimizi, beyaz perdede yerimize yapıyordu. Ancak Cüneyt Arkın’ın da korkusu varmış. Ben de Cüneyt Arkın’ın açıklamasına Molatik oldum.

Cüneyt Arkın'ın 'korkusu' bize ne anlatıyor?

Battal Gazi, Kara Murat, Malkoçoğlu, Başkomiser Tahsin ve nice rolü bizler için oynadı Cüneyt Arkın. Hayatını sinema ve sanata adayan Arkın bizlere her daim örnek hareketlerde bulundu. Mücadeleci yönü ile bizlere yansıdı. Ancak onun da korktuğu bir şey varmış.

"Eşimi kaybetmekten korkuyorum"

 

Usta oyuncunun en büyük korkusunu geçtiğimiz günlerde öğrendik. Eşi Betül Arkın’ı kaybetmekten korkuyormuş. Betül Hanım’ı çok sevdiğini biliyorum, yıllardır süren bir aşk onlarınki. Her ortamda da bunu dile getiriyor Cüneyt Arkın. Instagram’da yaptığı son paylaşımda da anlattığı gibi.

Arkın, Instagram hesabında yaptığı son paylaşımda da eşine olan büyük aşkını ifade etti. "Hiçbir şeyden korkmadığım kadar eşimi kaybetmekten korkuyorum. Karımı, canımı, bebeğimi, Betül'ümü kaybettiğim an ben de yok olurum" notuna yer verdi. Birçoğumuza da örnek oldu bu paylaşımı. Korkusunun sebebini de iyi anlamak lazım. Yıllardır aynı yastığa baş koyduğunuz, her daim yanınızda olan, en yakın dostunuz haline gelen birinin kaybını düşünmek insanı oldukça üzüyor.

Yıllardır birbirlerine destek oluyor

 

Betül Arkın yıllardır Cüneyt Arkın’ın en büyük destekçisi. Örnek bir çift Arkın çifti. Biz gençlerin idol olarak alması gereken insanlar. İkisi de birbirinin yıllardır yanında. Hatalarında uyaran, başarılarında kıskanmak yerine destek olan Betül Arkın ve karısının fikirlerine değer veren, onu her daim el üstünde tutan, ona destek olan Cüneyt Arkın. Aslında bize çok şey anlatıyorlar. Evlilik bir yola çıkıştır ve yol boyunca iyi, kötü her an yan yana olmaktır. Örnek alacağımız çiftler ‘zirzop’ tipler değil, Betül-Cüneyt Arkın çifti olmalı.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak