Demet Akalın ve Hande Yener'in düeti 'İki Deli'yi sollar mı?

Demet Akalın ve Hande Yener'in artık 7 midir 9 mudur bilinmez, yıllarca süren küskünlükleri sonunda bitti. Hem de şaşırtıcı bir hızla! Yener ve Akalın'ın bir düet hazırlığında oldukları konuşuluyor. Yoksa bizi 'İki Deli' gibi bir şarkı mı bekliyor?

Demet Akalın ve Hande Yener'in düeti 'İki Deli'yi sollar mı?

Hande Yener geçtiğimiz günlerde Alaçatı'da bir beach'te sahneye çıktığında, Demet Akalın da kızı ve eski eşini koluna takıp derhal rakibesini izlemeye gitmişti. Tabii ki etraf magazinci kaynıyordu ve tabii ki Demet Akalın'ın bu jesti pek çok kişiyi düşündürmüştü... Akıllara gelen doğruymuş arkadaşlar. Kesin bilgiymiş. Hande Yener ve Demet Akalın, önümüzdeki günlerde sürpriz bir düete imza atacak, yıllar süren küskünlüklerini bir kez daha 'ticari' bir ürünle ödüllendirecek ve ölümsüzleştirecekler.  

 

 

Artık birleşmek zorundalar

Bir önceki barışmalarında fotoğraf çekimi yaptıran ikili, ayrıca kârlı bir reklam filminde rol almıştı. Şimdi tekrar bir araya geliyorlar. Canciğer dost olmalarını beklemiyoruz ama en azından bir merhaba'lıklarını, aralarındaki rekabetin fair-play çizgisinde olmasını savunmamız lazım. Yener ve Akalın'ın artık bir kez daha küsmek ya da kavga etmek gibi bir lüksü de kalmadı üstelik. Her iki isim için de artık 'birleşme' vakti. Çünkü rakipleri çoğaldı.

 

 

'Yılın hit'i olması lazım

Ben daha çok bu şarkı kısmına takıldım. İkili acaba nasıl bir şarkıda düet yapacak? Şarkıyı kim yazacak? Aranjör kim olacak? Şayet 'İki Deli' gibi Serdar Ortaç'a mesafeliyseniz bile sevebileceğiniz aşırı kop-kop bir şarkıysa, evet, tutar. Aşağısı ikisine de yaramaz. Düetin her açıdan tatmin edici olması gerek. Ve bilmiyorum farkındalar mı ama eğer bu düet tutmazsa, yılın hit'i olmazsa, aralarındaki rekabet de eskisi kadar ilgi çekici bulunmayabilir. Yani aslında 'riskli' onların bu düeti. Aceleye getirmemeliler ve gerçekten içlerine sinmiyorsa bu şarkıyı single olarak piyasaya sürmemeliler...

can.sisman@milliyet.com.tr

 

 

Bu makaleye ifade bırak