Dudak şekline göre karakter analizi

Düşüncelerimizi sözlü olarak ifade ederken, farkında olmadan karakterimiz ve psikolojik özelliklerimiz hakkında birçok ipucu veriyoruz. Peki dudak şekillerimizin karakterlerimizle ilgili ipuçları verdiğini biliyor muydunuz? Dudak yapınız hangi karakteristik özelliklerinizi söylüyor? Gelin hep birlikte Molatik olalım...

Dudak şekline göre karakter analizi

1- Büyük etli dudaklar

1- Büyük etli dudaklar

Buna benzer dudaklara sahip insanların gözlem yeteneği oldukça gelişmiştir. Ve oldukça vicdanlı olurlar. Örneğin sizin de dudaklarınız böyleyse, büyük ihtimalle çocukken sokakta gördüğünüz yavru kedileri besliyordunuz.  Şimdilerde hayvan barınaklarına yardım eden ve her gördüğünüz hayvanı eve getirmek isteyen bir yetişkin oldunuz. Doğuştan gelen güçlü içgüdüleriniz ve anaçlığınız sayesinde çocuklarla çok iyi anlaşıyorsunuz. Muhtemelen çok da iyi bir ebeveynsiniz! Ancak anaçlık işini fazla abartmayın. Bilimadamları, stresli durumlarda önce kendinizi düşünmeniz gerektiğini söylüyor.

2- Üst dudak alt dudaktan daha büyükse…

2- Üst dudak alt dudaktan daha büyükse…

Bunun gibi dudakları olan insanlar birer kral ve kraliçedir. Duygusal, karizmatik, sevgi dolu olurlar ve bulundukları ortamda bütün dikkatleri üstlerine çekerler. İlgi merkezi olmayı severler. En çarpıcı ifadeler, en komik espriler hep onlardan gelir.  
 

3- Alt dudak üst dudaktan büyükse…

3- Alt dudak üst dudaktan büyükse…

Eğri oturup doğru konuşalım: Bu dünyaya sadece çalışmak için gelmediniz! Dışarıda kocaman ve eğlenceli bir hayat var ve siz hala oturuyorsunuz!.. İşten başınızı kaldırsanız; enerjik bir yaşam tarzına, yeni insanlara, ziyaret edilecek yeni mekanlara ve yeni deneyimlere ihtiyaç duyduğunuzu anlayacaksınız.  Aslında son derece meraklı ve keyifli bir insansınız ama maceralara giden yolda sizinle birlikte gelebilecek kişilere ihtiyacınız var. Tek başınıza olmuyor mu? Bizce bir deneyin…

4- Sıradan dudaklar

4- Sıradan dudaklar

Bunun gibi sıradan görünümlü dudakları olan insanlar, karşısındaki her türlü görevi yerine getirmek için elinden geleni yapar. Dengeli, sağduyu yaklaşımı olan kişilerdir. Güçlü yönleri, başkalarını dinleme yeteneğidir. Eleştirileri ciddiye almazlar ama yine de başkalarının görüşlerine saygıyla yaklaşırlar. Onları kızdırmak neredeyse imkânsızdır. Bu çelikten görünümlerine rağmen eğlenmeyi severler.

5- İnce dudaklar

5- İnce dudaklar

İnce dudakları olan insanlar genelde yalnız olmak isterler. Kendilerine olan güvenleri sayesinde her türlü problemin üstesinden gelebilirler. Sizin de ince dudaklarınız varsa, muhtemelen uzak yerlere tatile gitmeyi seven bir insansınızdır. Yalnızlığa olan bu düşkünlüğünüze rağmen, çok yakın arkadaşlarınızla evde otururken de mükemmel hissediyorsunuz.

6- Dudak ortasındaki keskin ayrım

6- Dudak ortasındaki keskin ayrım

Bu tür dudaklara sahip olan insanların tırnaklarından bile yaratıcılık akar. Sanatçılar; özellikle de müzisyenlerin buna benzer dudakları olur. Gördükleri bir yüzü asla unutmazlar. Hafızaları mükemmeldir. Tanıdıkları herkesle iletişimi sürdürürler ve hayatlarında neler olup bittiğini merak ederler.

7- Dudak ortasındaki yuvarlak, kıvrımlı ayrım

7- Dudak ortasındaki yuvarlak, kıvrımlı ayrım

Böyle dudaklarınız varsa, muhtemelen merhametli, hassas ve naziksiniz. Başınıza gelebilecek herhangi bir şanssızlık yüzünden çok fazla üzülürsünüz. Başkalarına yardım edecek zamanız hep vardır.

8- Kıvrımsız üst dudak

8- Kıvrımsız üst dudak

Bu insanlar, dünyadaki en sorumlu ve güvenilir kişilerdir. "Acısa da öldürmez" onların sloganıdır. "İmkansız" kelimesinin anlamını bilmezler. Her şeyi tam zamanında yaparlar. Çevresindekiler ona her konuda güvenebileceklerini bilirler. Ortaya çıkan bütün problemleri çözebilme kudretine sahiptirler.

9- Küçük etli dudaklar

9- Küçük etli dudaklar

Bunun gibi dudakları olan insanlar çapkın ve haylaz olurlar. Hayattaki ana öncelikleri her zaman kendi rahatlıklarıdır. Arkadaş olarak gayet merhametli ve iyi insanlardır ama hiçbir zaman çıkarlarını başkalarının menfaatleri üzerine koymazlar. Bu ilkelerinden dolayı, işler genellikle onlar için hep iyi gider.

10- Çok ince üst dudak

10- Çok ince üst dudak

Bu tür dudaklara sahip olan insanlar benzersiz liderlik özelliklerine sahiptir. Damarları kandan ziyade ateş pompalar. Başkalarını ikna etmekte başarılıdırlar. Her tarafından hayat enerjisi akar. Başlarına ne gelirse gelsin hayatta başarılı olacakları garantidir! Ancak romantik ilişkiler geliştirmeleri çoğu zaman zor olur…
 

Bu makaleye ifade bırak