Geri Dön
Dünya160 km için uçan ManU’ya tepki

160 km için uçan ManU’ya tepki

İngiltere Premier Ligi’nin önemli takımlarından Manchester United, 160 km ötede bulunan Leicester City deplasmanına 10 dakikalık bir uçak yolculuğuyla gidince eleştirilerin odağı oldu.

160 km için uçan ManU’ya tepki

Manchester United’ın, küresel ısınmanın baş sorumlularından biri olan uçak yolculuğunu bu kadar kısa mesafe için tercih etmesi büyük tepki çekerken, takım ise kararı savundu. Takımdan yapılan açıklamada, kararın trafik nedeniyle alındığı öne sürülürken, yerel gazeteler, takımın kullanması gereken yolun o gün beklenmedik şekilde kapalı olduğuna dikkat çekti. Normal şartlarda Leicester’a otobüsle iki saatte ulaşmak mümkün. Takım ise bunun yerine 10 dakikalık bir uçak yolculuğunu tercih etti. Uçak yolculuğu, özellikle sosyal medyada büyük tepki çekerken, pek çok kişi “küresel ısınma” vurgusu yaptı. Bununla birlikte Manchester United, Temmuz ayında bir yenilenebilir enerji üreticisi firmayla anlaşarak, “temiz enerjiye geçiş yapacağını” duyurmuş, kulübün karbon ayak izini azalttığı vurgulanmıştı.

 

Abdest alırken cüzdanı çalındı; O anlar kameradaMersin'de abdest alan vatandaşın şadırvanda asılı olan ceketinden cüzdanını çalan 70 yaşındaki şüpheli M.Ö., yakalandı. Hırsızlık anları güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler