Geri Dön
DünyaABD halkının yüzde 73'ü Biden'ı başarılı buldu

ABD halkının yüzde 73'ü Biden'ı başarılı buldu

ABD'de yapılan bir ankette, Başkan Joe Biden’a yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede yüzde 73 destek çıktı.

ABD halkının yüzde 73'ü Biden'ı başarılı buldu

 

Associated Press-NORC Halkla İlişkiler Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen ankette, katılımcıların yüzde 73'ü Başkan Biden'ın Kovid-19 salgınını ele alış biçimini onayladığını belirtti.

Ankette, ayrıca katılımcıların yüzde 62'si Biden'ın sağlık hizmetleri çalışmasını desteklerken, yüzde 60'ı ekonomik politikalarını, yüzde 55’i de dış politika yaklaşımını onayladığını kaydetti.

Ülke genelinden seçilen 1166 yetişkin üzerinde 26-29 Mart'ta gerçekleştirilen ankette, Biden, göçmenlik, sınır güvenliği ve silah kontrolü politikalarında ise sınıfta kaldı.

Katılımcıların sadece yüzde 42’si Biden hükümetini göçmenlik konusunda başarılı bulurken, sınır güvenliği konusunda ise yüzde 44’ü, silah kontrolü tartışmalarında da yüzde 45’i Biden'ın iyi iş çıkardığını ifade etti.

Bütçe açığı konusunda da katılımcıların yüzde 48’i Biden’ı onaylarken, partililer bazında ise Demokratların yüzde 77’si hükümeti başarılı, Cumhuriyetçilerin yüzde 83’ü ise başarısız bulduğunu bildirdi.

İsrail polisi, Mescid-i Aksa’da Filistinli gençlere saldırdıİsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da ses bombalarıyla Filistinli gençlere saldırıda bulundu. Filistinli gençler ise taş ve havai fişeklerle karşılık verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet