Geri Dön
DünyaABD'de corona virüsü için ilk ilaç denemesi New York’ta başladı!

ABD'de corona virüsü için ilk ilaç denemesi New York’ta başladı!

ABD’nin New York eyaletinde corona virüsü üzerinde etkili olabilecek bir ilacın denenmesine başlandı. ABD Başkanı Trump, New York'taki klinik araştırmaların virüse karşı etkili olabilecek ilaç geliştirdiklerini açıkladı.

ABD'de corona virüsü için ilk ilaç denemesi New York’ta başladı!

Amerika Gıda ve İlaç Dairesi'nin korona virüs hastalarını tedavi etmeye yardımcı olmak için New York'ta yeni bir deneysel ilacın kullanımını onayladığı açıklandı. ABD Başkanı Donald Trump, New York'taki klinik araştırmaların virüse karşı etkili olabilecek ilaç geliştirdiklerini açıkladı. Trump, üretimine başlanılan ilacın ABD’de hastalara uygulanmaya başlanacağını bildirdi. İlacın geliştirilmesinde başarı gösteren Dr. Stephen Hahn'a teşekkür eden Başkan Trump, “Bu ilacın dağıtımı yarın sabah erkenden New York'ta başlayacak. Umarım birçok insan sonuçlarından mutlu olur” dedi.

NEW YORK VALİSİ AÇIKLADI

New York Valisi Andrew Cuomo, “İlk kez uygulanacak ilaç ile bireylerin virüse karşı bağışıklık sistemlerini uyarmaya ve teşvik etmeye yardımcı olmak için antikor enjeksiyonları kullanılacaktır” ifadesini kullandı.

Vali Andrew Cuomo, New York'un corona virüsü ile mücadele ve gelecek hafta açılacak bin yataklı geçici hastane inşa etmeye başladığı Jacob K. Javits Center'da çalışmaları yerinde izledi. Valinin Corona Virüsü Görev Gücüne katılmak üzere göreve dönen eski üç sekreteri olan Steve Cohen, Bill Mulrow ve Larry Schwartz'ın da katıldığını basın toplantısında eyaletteki tüm hastanelerin kapasitesini en az yüzde 50 artırmasını gerektiren bir yürütme emri imzaladı.

Vali Cuomo, federal hükümetin Ulusal Muhafızların maliyetinin yüzde 100'ünü karşılamayı kabul ettiğini de açıkladı. Vali, ayrıca New York'un 20 Mart Cuma günü onaylanan büyük felaket bildirimi kapsamında yüzde 100 federal maliyet payı talep etti.

MOBİL TEST TESİSİ AÇILDI

Virüsün yayılma oranını azaltmanın en etkili yolunun testi oranını artırmaktan geçtiğini bildiren Vali Cuomo, Bronx'ta bir corona virüsü mobil test tesisi açtığını buna ek olarak da New Rochelle, Rockland County, Staten Island ve Long Island'daki mobil test merkezlerinin yoğun kapasite ile çalıştığını açıkladı. Günde 16 binden fazla kişiyi test ettiklerini bildiren Vali Cuomo, ”Hükümetin yoğunluğu azaltmak için atabileceği her şeyi yaptık ve ülkedeki diğer eyaletlerden daha fazla insanımızı test ediyoruz. Şimdi sağlık sistemimizi genişletmek hastane kapasitemizi ve tedarik stokumuzu olabildiğince çabuk artırmaya odaklanmalıyız” şeklinde konuştu.

“NY Birlikte Daha Güçlü” kampanyasını başlattıklarını belirten Vali Cuomo, “Elbette bu yeterli değildir. New Yorklular evde kalmaya devam etmelidir. Bu yayılmayı bu şekilde durdurulmalıdır. Kampanya ile ayrıca devletin arz kapasitesini artırmaya yardımcı olmak için büyük şirketler, ünlüler, hayırsever kuruluşlardan gelen bağışları artıracaktır” ifadelerine yer verdi.

Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler