Geri Dön
DünyaABD'de ineklerden özgürlük eylemi: Mezbahadan kaçıp sokakları birbirine kattılar

ABD'de ineklerden özgürlük eylemi: Mezbahadan kaçıp sokakları birbirine kattılar

ABD'de mezbahadan kaçan inekler bölgeyi birbirine kattı. Los Angeles County'de 22 Haziran'da 40 inek, sokaklarda koşturup çimenleri kemirdi ve kendilerini yakalamak isteyen polislere karşı koydu.

ABD'de ineklerden özgürlük eylemi: Mezbahadan kaçıp sokakları birbirine kattılar

New York Post'un aktardığına göre, 4 kişilik bir aileye saldıran inek vurularak öldürüldü. Hafif yaralanan aile, hastanede tedavi altına alındı.

Kovalamaca sırasında ineklerin birine otomobil çarpsa da hayvan ayağa kalkıp koşturmaya devam etti.

İneklerden birinin, kendisini zapt etmeye çalışan bir kişiyi ayaklarının altına alma anları da kameraya yansıdı.

Yetkililer çarşamba günü itibarıyla 38 hayvanın yakalandığını, birinin öldürüldüğünü kaydetti. Geride kalan bir inekse kayıp.

Bölge sakinleri de yaşananlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Adı açıklanmayan bir görgü tanığı "Nereden geldiklerini bilmiyorum" derken, bir başkası "İnekler her yerin altını üstüne getirdi" ifadesini kullandı.

Hayvan hakları örgütü PETA'nın başkanı Ingrid Newkirk de olay hakkında bir açıklama yaptı:

Bu ineklerin çaresizce özgürlük araması, hayvanları bir barınağa taşıyarak ödüllendirilmeliydi. Burada inekler diğer kurtarılmış ineklerle bağ kurabilir, yavrularını huzur içinde besleyebilir ve tıpkı bizim de istediğimiz gibi hayatlarını düzgünce sürdürebilirdi.

Kaynak: Independent Türkçe

Bakan Pakdemirli'den flaş açıklamaTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklama yaptı. 98 yangının kontrol altına alındığını belirten Bakan Pakdemirli, "Yarın saat 12.00'den itibaren nem yüzde 10'a düşüyor. Çok daha dikkatli olmamız lazım." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet