Geri Dön
DünyaAB’den Türkiye’ye sığınmacılar için finansman sağlanacak

AB’den Türkiye’ye sığınmacılar için finansman sağlanacak

Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülkenin devlet ve hükümet başkanları, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu konuları görüşmek üzere dün Brüksel’de bir araya geldi. İki günlük Liderler Zirvesi’nin resmi gündem maddeleri arasında Kovid-19 ile mücadele, ekonomik kurtarma fonları, göç, Euro Zirvesi, Rusya ve Türkiye ile ilişkiler yer aldı. Türkiye-AB ilişkileri, Liderler Zirvesi’nin akşam verilen çalışma yemeğindeki dış ilişkiler bölümünde görüşüldü.

AB’den Türkiye’ye sığınmacılar için finansman sağlanacak

 

Zirve bildirisinin Türkiye hakkındaki bölümünde AB liderleri, AB Komisyonu’ndan Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerde bulunan Suriyeliler için sağlanacak finansmanla ilgili resmi teklifi gecikmeksizin sunmasını istedi. Liderlerin, Türkiye ile göç, sağlık, iklim, terörle mücadele, bölgesel meselelerde yüksek düzeyli diyalog hazırlıklarını ve Gümrük Birliği’nin güncellenmesine yönelik yetkilendirme için teknik çalışmaların başlamasını not ettiği belirtildi.

Yolun karşısına geçmeye çalışan kişiye tramvay çarptıİstanbul Sultangazi'de yolun karşısına geçmeye çalışan kişiye tramvay çarptı. Çarpmanın etkisiyle yüzüstü düşerek yaralanan kişinin yardımına çevredekiler koştu. Kaza, nedeniyle kısa bir süre Mescid-i Selam -Topkapı seferlerinde aksama yaşandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet