Geri Dön

‘Adem ve Havva’ adıyla gelmişler

Danimarka Kraliçesi II. Margrethe ile eşi Prens Henrik’in 1967 yılında evlendiklerinde Türkiye’ye balayına “Adem ve Havva” takma isimlerle geldikleri belirtildi.

‘Adem ve Havva’ adıyla gelmişler
İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag

Dünyanın en eski monarşilerinden biri olan Danimarka Kraliçesi II. Margrethe’nin dün 80’inci yaş günü kutlaması münasebetiyle ülkenin önde gelen tabloid gazetelerinden B.T, kraliçenin bilinmeyen 80 yönünü yayınladı. Margrethe’nin, bilinmeyen yönlerinden 13. sırada yer alan Türkiye’de geçirdiği balayı, “Hayati tehlikeli balayı” başlığıyla verildi.

Türkiye’ye ‘Adam ve Eva Mörk’(Adem ve Havva Karanlık) takma ad ve soyadıyla gelen o zamanlar prenses olan kraliçe ile 2018 yılında ölen eşi prensin balayıları esnasında denizde yüzerken aniden gelen sinsi aşırı akıma kapılarak boğulmaktan son anda zar zor kurtuldukları anlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı devam Taksim Camisi'nde incelemelerde bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı devam Taksim Camisi'nde incelemelerde bulunduktan sonra açıklama yaptı. Erdoğan, "Taksim Camisi ramazan ayı içerisinde yetişmesine dair bilgi aldım AKM'yle ilgili 2021'in altıncı ayının sonuna kadar yetiştirme hedefi var" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber