Geri Dön

Akşam gelen haberle raflar bomboş kaldı

ABD'nin New York ve New Jersey eyaletlerinde bugün beklenen kar ve tipi sebebiyle olağanüstü hal ilan edildi. Dün gece haberi alan ABD'liler marketlere koştu. O kadar çok alışveriş yapıldı ki raflar bomboş kaldı. Herkes kara karşı önlem amaçlı, tuz, kar küreği stokluyor. Yağış etkisini yavaş yavaş göstermeye başladı bile...

Akşam gelen haberle raflar bomboş kaldı

New York Valisi Andrew Cuomo ve New Jersey Valisi Chris Christie, salı günü beklenen kar ve fırtına nedeniyle eyalet genelinde olağanüstü hal ilan edilmesine karar verdi.

New York Valisi Cuomo, aldığı olağanüstü hal kararı gereği sabah 4:00'dan itibaren tren seferlerinin askıya aldı.

Kar yağışı ve fırtına beklentisiyle ilgili açıklama yapan New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da "Beyaz felakete hazır olmak zorundayız" dedi.

METRO SEFERLERİ BİLE DURDU

Blasio, New Yorklular'dan "bugüniçin planlarını yollarda olmamak üzere" yapmalarını istedi. Kent içinde metro seferleri sabah 4:00'dan itibaren durdurulurken, New York'tan kuzeye uzanan Metro-North ve Long Island'a uzanan LIRR hatlarında karla mücadele için 3 bin kişi görevlendirildi.

Kar yağışı boyunca vapurların seferlerine devam edeceği New York'ta, yollarda bin 600 kar küreme aracıyla, 689 tuz serpme kamyonunun görev yapacağı bildirildi.Şu ana kadar New York'taki JFK Havalimanı'nda 463 ve LGA Havalimanı'nda da 523 uçuş iptali oldu.

BM MERKEZ BİNASI KAPANDI

Bu arada, New York'ta bulunan Birleşmiş Milletler Genel Merkez binasının da kar yağışı nedeniyle salı günü kapalı olacağı açıklandı.-

Kar fırtınası beklentisi dolayısıyla eyalette olağanüstü hal ilan eden New Jersey Valisi Christie, belediyenin ve diğer kamu kuruluşlarının acil kurtarma birimlerine kar fırtınasına hazır olmaları emri verdi.

Christie, alınan tedbirlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Fırtınaya hazır olmak için gerekli herşeyi yapıyoruz. Kamyonlar hazır. Bol tuzumuz var." ifadesini kullandı.

New Jersey'deki Newark Uluslararası Havalimanı'nda da uçuş iptalleri yaşanırken, iptal edilen uçuş sayısının 853 olduğu bildirildi.

Pakistan muson yağışlarına teslim!Etkili olan şiddetli muson yağmurlarında 15 kişi hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber